Trwa ładowanie...
d217wcd
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Zmarł noblista Charles Hard Townes, jeden z wynalazców lasera

W wieku 99 lat zmarł w Kalifornii Charles Hard Townes, laureat nagrody Nobla w dziedzinie fizyki, jeden z trzech wynalazców masera i lasera - poinformowali przedstawiciele uniwersytetu stanu Kalifornia w Berkeley.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Charles Hard Townes
Charles Hard Townes (Wikipedia)
d217wcd

Townes był emerytowanym profesorem na tym uniwersytecie. Od pewnego czasu poważnie chorował, zmarł podczas przewożenia go do szpitala w Oakland.

W roku 1964 Townes został, wraz dwoma innymi naukowcami, Nikołajem Basowem i Aleksandrem Prochorowem, laureatem nagrody Nobla w dziedzinie fizyki za prace badawcze, które doprowadziły do skonstruowania pierwszego masera i później lasera.

Townes pracował wówczas na uniwersytecie Columbia i miał wnieść decydujący wkład w prace nad tymi wynalazkami.

W późniejszych latach Townes dał się poznać jako kontrowersyjny badacz powiązań między nauką i religią.

d217wcd

Podziel się opinią

Share

d217wcd

d217wcd
Więcej tematów