Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
IAR

Zmarł Jean Offredo - wybitny dziennikarz, wielki przyjaciel Polski

W Paryżu w wieku 68 lat zmarł Jean Offredo, wybitny francuski dziennikarz, wielki przyjaciel naszego kraju. Był także autorem kilku książek o tematyce polskiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Qaqwqwrqw

Jean Offredo w latach 1980 - 1984 był reporterem państwowego kanału telewizji Antenne 2. Relacjonował wydarzenia w Polsce. Wykorzystując swoje szerokie kontakty w środowiskach katolickich i niezależnych, jakie nawiązał jeszcze w latach 70., znakomicie orientował się w sytuacji w naszym kraju.

Jako prezenter głównego wydania wiadomości prywatnej sieci TF1 informował francuską opinię publiczną o wydarzeniach w Polsce okresu stanu wojennego. Jego książka o Solidarności była bestsellerem na francuskim rynku księgarskim.

Był również autorem dwóch książek o kościele w Polsce, sześciu publikacji o papieżu Janie Pawle II i jego pielgrzymkach, wydawcą dzieł Karola Wojtyły i zapisków księdza Jerzego Popiełuszki.

Qaqwqwrqw

Jean Offredo urodził się w 1944 roku w Stargardzie Szczecińskim. Jego matka jest Polką. Przez wiele lat uchodził za najlepiej zorientowanego w sprawach polskich dziennikarza francuskiego.

Polub WP Wiadomości
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw