WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
śmierć
30-01-2008 (16:35)

Zmarł Jacek Baszkiewicz, partner sceniczny Smolenia

We wtorek zmarł nagle Jacek Baszkiewicz - artysta kabaretowy, współtwórca poznańskiego Kabaretu "Pod Spodem". Miał 51 lat.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Jacek Baszkiewicz zasłabł w trakcie urlopu w Świeradowie Zdroju. Mimo udzielonej pomocy zmarł - poinformował Aleksander Gołębiowski, członek Kabaretu "Pod Spodem".

Baszkiewicz urodził się w 1956 roku w Poznaniu, był absolwentem poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Był współtwórcą kabaretów "Pod Spodem" i "Kluczydło".

Jako student AWF przychodził do kabaretu "Tey" pod koniec lat siedemdziesiątych podglądać starszych kolegów. Jacek Baszkiewicz był główną postacią "Pod Spodem", kabaretu stworzonego przez Krzysztofa Jaślara w 1979 roku. Był to człowiek o wspaniałym talencie aktorskim i wielkiej vis comica- powiedział Gołębiowski.

WP

Jako starszy kabareciarz mogę o nim powiedzieć - młody zdolny. Tworzyliśmy razem na scenie dość dobrą parę. Był bardzo lubiany przez publiczność - powiedział Bohdan Smoleń.

Kabaret "Pod Spodem" powstał w Piwnicy Artystycznej "Browar" w Poznaniu. Opiekunem, scenarzystą i reżyserem przedsięwzięcia został członek kabaretu TEY Krzysztof Jaślar. Kabaret tworzyli m.in. Andrzej Czerski, Aleksander Gołębiowski, Bohdan Smoleń, Michał Grudziński i Marek Szpendowski.

Polub WP Wiadomości
WP
WP