Trwa ładowanie...

Zmarł Demis Roussos. Miał 69 lat

Zmarł znany grecki piosenkarz Demis Roussos. Miał 69 lat.

Share
Zmarł Demis Roussos. Miał 69 lat
Źródło: Youtube
d2r1b4j

Informację o śmierci popularnego w latach 70. i 80. piosenkarza potwierdziła dziennikarzom francuskiego dziennika "Le Figaro" córka Roussosa - Emilly.

Był członkiem wielu zespołów muzycznych, między innymi "We Five", który odnosił znaczne sukcesy w ojczyźnie. W roku 1968 dołączył do grupy "Aphrodite's Child", w której grał razem z Vangelisem. Po rozpadzie zespołu muzycy kontynuowali współpracę, nagrali między innymi albumy "Sex Power" (1970) i "Magic" (1977). Roussos pojawił się także gościnnie na ścieżce dźwiękowej do filmu "Blade Runner" (1982).

d2r1b4j

Równolegle artysta kontynuował karierę solową, której szczyt przypadł na połowę lat 70. Nagrał kilka płyt, które znajdowały się na szczytach list przebojów. W 1973 jego piosenka "Forever and Ever" dotarła do 1. miejsca list przebojów w kilku krajach. Inne znane utwory Demisa Roussosa to: "My Friend the Wind"," My Reason", "Lovely Lady of Arcadia" i "Goodbye My Love Goodbye".

W 1979 roku wziął udział w Festiwalu Piosenki w Sopocie. W 2000 r. wystąpił na III edycji Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Greckiej w Zgorzelcu organizowanego przez Nikosa Rusketosa, założyciela zespołu Orfeusz. Potem jeszcze kilkakrotnie występował na koncertach w Polsce.

W 2009 r. po wieloletniej przerwie wydał nowy album studyjny Demis, nawiązujący stylistycznie do wczesnego rocka lat 60.

Źródło: "Le Figaro"

d2r1b4j

Podziel się opinią

Share
d2r1b4j
d2r1b4j
Więcej tematów