Złodzieje ukradli numery 40 milionów kart kredytowych i dane ich właścicieli

W Stanach Zjednoczonych złodzieje włamali się do systemu komputerowego sieci handlowej Target i ukradli numery 40 milionów kart kredytowych oraz dane ich posiadaczy. Przedstawiciele sieci apelują do klientów, by monitorowali swoje konta bankowe.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Złodzieje ukradli numery 40 milionów kart kredytowych i dane ich właścicieli
(Fotolia, Fot: © Artur Marciniec)
WP

Target poinformował, że włamanie do sieci komputerowej miało miejsce 27 listopada. Hakerzy przez prawie trzy tygodnie mieli dostęp do danych klientów, którzy robili zakupy w 1,8 tys. sklepach Target na terenie całych Stanów Zjednoczonych. Wraz z 40 milionami numerów kart kredytowych złodzieje weszli w posiadanie nazwisk ich właścicieli, dat ważności i trzycyfrowych kodów bezpieczeństwa.

Na razie nie wiadomo, jak doszło do włamania. Zwykle w tego typu przypadkach złodzieje instalują specjalne oprogramowanie w systemie komputerowym zaatakowanej firmy. Dochodzenie prowadzi Secret Service. Target poinformował też o kradzieży banki i instytucje finansowe.

Największa w historii USA kradzież danych finansowych Amerykanów miała miejsce w 2009 roku. Wtedy złodzieje ukradli 130 milionów numerów kart kredytowych z bazy danych firmy Global Payment Systems. Dwa lata wcześniej skradziono dane 46 milionów klientów sieci outletów TJ Maxx i Marschalls.

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP