Trwa ładowanie...
de7980i

Zlikwidowano nielegalną fabryką papierosów na Mazowszu

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji i Krajowej Administracji Skarbowej z Podlasia zlikwidowali nielegalną fabryka papierosów na Mazowszu. W ciągu zaledwie trzech dni produkowano tam 3 miliony sztuk papierosów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Fabryka mogła produkować nawet milion papierosów na dobę
Fabryka mogła produkować nawet milion papierosów na dobę (Policja)
de7980i

Fabryka wyposażona była w profesjonalny sprzęt i kompletną linię produkcyjną, która pakowała gotowy towar w sfałszowane paczki znanej marki. Hala znajdowała się na terenie prywatnej posesji - informuje Polsat News.

Funkcjonariusze z Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białymstoku i policjanci z warszawskiego Zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji ustalili, że w powiecie płockim znajduje się nielegalna fabryka, w której produkowane są na ogromną skalę "markowe" papierosy.

Policjanci przejęli ponad 2,8 mln sztuk podrabianych papierosów oraz składniki do ich produkcji, m.in. krajanką tytoniową, filtrami, klejami, gilzami oraz bibułą papierosową. Zabezpieczono też agregaty prądotwórcze, odkurzacze przemysłowe, wózki widłowe oraz kompresory. Sprzęt znajdujący się w fabryce wyceniono na ok. 1,5 mln złotych. Gdyby wyprodukowane papierosy trafiły na rynek, Skarb Państwa straciłby co najmniej 3 miliony złotych.

Dotychczas postawiono zarzuty dwóm osobom w wieku 44 i 53 lata, m.in. tzw. paserstwo akcyzowe, za co grozić może do 6 lat więzienia.

de7980i

Podziel się opinią

Share
de7980i
de7980i
Więcej tematów