Trwa ładowanie...
d37v392
IAR
lepper

Ziobro: prokuratura może nawet wybielić Leppera

Zbigniew Ziobro powiedział, że złoży do sądu zażalenie na decyzję prokuratury, która umorzyła śledztwo w sprawie fałszywego oskarżenia go przez Andrzeja Leppera. Zdaniem Zbigniewa Ziobry umorzenie postępowania dowodzi, że kierownictwo prokuratury angażuje się w politykę i dla politycznych celów jest gotowe nawet "wybielić Andrzeja Leppera".
Share
d37v392

Były wicepremier oskarżył Ziobrę, że to on uprzedził go o planowanej antykorupcyjnej akcji CBA w Ministerstwie Rolnictwa. Ziobro zaprzeczył i jako dowód przedstawił swój dyktafon, na którym nagrał rozmowę z Andrzejem Lepperem.

Prokuratura uznała, że nie można jednoznacznie określić, że nagranie nie zostało zmanipulowane. Dodatkowo niektórych fragmentów ze względu na jakość nagrania ekspertom nie udało się odczytać.

Były minister sprawiedliwości uważa, że prokuratura potraktowała jego nagranie inaczej niż niż podobne dowody w tysiącach innych spraw, gdzie argumentem oskarżenia są na przykład podsłuchy i prokurator nie domaga się twardego dysku. Zdaniem wiceprezesa PiS dostarczenie kopii nie robi żadnej różnicy, bo w przypadku nagrania cyfrowego kolejne kopie są zawsze identyczne z oryginałem. Ziobro podkreślił, też, że rozmowa z Lepperem miała zupełnie inny przebieg niż wynika to z zeznań byłego wicepremiera.

d37v392

Według Ziobry to co się dzieje w tej sprawie to powtórka akcji Lesiaka z inwigilacji prawicy tylko robiona przez prokuraturę i już nie w białych rękawiczkach a w świetle jupiterów. Były minister podkreślił, że osoby, które zwalczają obecnie polityków, walczących z korupcją, jeszcze za to odpowiedzą. Wiceprezes PiS dodał, że zanim odwoła się od decyzji prokuratury szczegółowo zapozna się z materiałem dowodowym.

d37v392

Podziel się opinią

Share
d37v392
d37v392
Więcej tematów