PolskaZiobro: nie chciałem przeszkadzać panu Ćwiąkalskiemu

Ziobro: nie chciałem przeszkadzać panu Ćwiąkalskiemu


Prof. Zbigniew Ćwiąkalski urzęduje już w gabinecie ministra sprawiedliwości-prokuratora generalnego. W piątek po południu przyjechał do gmachu resortu. Na Ćwiąkalskiego nie czekał w ministerstwie Zbigniew Ziobro. Nie chciałem być balastem - wyjaśnił Ziobro nieobecność, dodając, że nie dostał od nowego ministra "nieoficjalnego sygnału", że powinien przekazać resort.

Ziobro: nie chciałem przeszkadzać panu Ćwiąkalskiemu
Źródło zdjęć: © PAP

16.11.2007 | aktual.: 16.11.2007 20:35

Nowego szefa resortu witał dyrektor generalny ministerstwa sprawiedliwości Tomasz Buława. Według Piotra Matczuka z biura informacji, Ziobro jeszcze w piątek rano był w ministerstwie.

To chyba nie przeszkodzi w rozpoczęciu normalnej pracy, prawda? Ja naprawdę nie przywiązuję wagi do aż takich szczegółów - tak Ćwiąkalski skomentował nieobecność swego poprzednika.

Z kolei były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro powiedział, że Ćwiąkalski nie wyraził chęci spotkania z nim, jako ustępującym ministrem. Do tej pory utartym zwyczajem w ministerstwie sprawiedliwości było, że to obejmujący funkcję minister wyrażał gotowość do spotkania z ministrem ustępującym - mówił Ziobro i dodał, że był gotowy spotkać się z Ćwiąkalskim. Jednak nie było ze strony Zbigniewa Ćwiąkalskiego żadnego nieoficjalnego sygnału, że życzyłby sobie mojej obecności w ministerstwie. Nie chciałem być balastem - podkreślił.

Ziobro zapewnił, że szanuje taką wolę nowego ministra i życzył mu sukcesów, mimo nieżyczliwych komentarzy z jego strony wobec Ziobry. Dodał, że będzie wnikliwym obserwatorem tego, co będzie się działo w resorcie sprawiedliwości. Zaznaczył, że będzie rzeczowym, a nie personalnym krytykiem jego działań.

Nowy minister rozmawiał z przedstawicielami mediów krótko na dziedzińcu ministerstwa. Stamtąd udał się na spotkanie z kierownictwem resortu. Jest ono obecnie szczupłe, bo jedynym wiceministrem sprawiedliwości pozostała Małgorzata Manowska (Beata Kempa, Andrzej Duda, Andrzej Kryże podali się do dymisji).

Zastępcami prokuratora generalnego są Dariusz Barski, Jerzy Engelking, Naczelny Prokurator Wojskowy Tomasz Szałek i szef pionu śledczego IPN Dariusz Gabrel (odszedł m.in. Przemysław Piątek).

Źródło artykułu:PAP
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)