Trwa ładowanie...
d1bf7p2

Zimy na razie nie będzie

Zimy na razie nie będzie. Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej najbliższych dniach nie będzie ani mrozu ani śniegu, a w przyszłym tygodniu może być jeszcze cieplej niż w tym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zimy na razie nie będzie
(WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej)
d1bf7p2

Synoptyk Instytutu Anna Nemec wyjaśnia, że w najbliższych dniach narciarze nie będą mieli powodów do radości. Na północnym wschodzie może popadać śnieg z deszczem a w pozostałej części kraju niebo będzie zachmurzone. Będzie też ciepło od 2. stopni na Suwalszczyźnie, do 4. - 5. w centrum i 6. - 8. na południowym-zachodzie Polski. Cały czas również w weekend będzie napływało do nas ciepłe powietrze z południa Europy, dlatego w weekend termometry będą pokazywać od 3 do 7-8 stopni.

Anna Nemec podkreśla, że amatorzy białego szaleństwa muszą się uzbroić w cierpliwość dlatego, że początku przyszłego tygodnia może być na południowym zachodzie Polski nawet 10 stopni. Na opady śniegu, według synoptyk na razie nie można liczyć i jedynie wysoko w górach leży od 20 do 30 centymetrów śniegu.

Synoptyk wyjaśnia, że odpowiedzialny za taką aurę w Polsce jest niż atlantycki, który od kilku tygodni przesuwa masy ciepłego powietrza nad północno-wschodnią Europę. A według obliczeń klimatologów z Zakładu Meteorologii i Klimatologii Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie, w grudniu średnia temperatura była wyższa o 4 stopnie od średniej z czterdziestu lat.

Zobacz więcej w serwisie pogoda. </

d1bf7p2

Podziel się opinią

Share
d1bf7p2
d1bf7p2
Więcej tematów