Trwa ładowanie...
d2dcfco

Zima atakuje: awarie wodociągów, odwołane lekcje

Ze względu na niskie temperatury wójtowie odwołują zajęcia w kolejnych szkołach na Warmii i Mazurach. Mrozy w Olsztynie są przyczyną wielu awarii wodociągowo-kanalizacyjnych.

Share
d2dcfco

W woj. warmińsko-mazurskim zakończyły się ferie jednak ze względu na utrzymujące się niskie temperatury wójtowie i dyrektorzy szkół odwołali zajęcia w dziewięciu gminach, m.in. w gminie Milejewo, Barciany czy Dźwierzuty (tu zajęcia odwołano we wszystkich szkołach).

Jak poinformowała rzeczniczka wojewody warmińsko-mazurskiego Edyta Wrotek niektóre placówki już poinformowały uczniów, że będą zamknięte do środy włącznie - tak jest np. we wszystkich szkołach w gminie Nowe Miasto Lubawskie, gimnazjum nr 9 w Elblągu, czy szkole podstawowej w Jegłowniku.

Awarie wodociągów

Utrzymujące się od kilku dni niskie temperatury są przyczyną wielu awarii wodociągowo-kanalizacyjnych w Olsztynie. Dyżurna pogotowia wodno-kanalizacyjnego powiedziała, że wiele sklepów, instytucji czy urzędów, które na weekend obniżyły ogrzewanie, nie ma wody. - Pozamarzały przyłącza wodne przy budynkach, a także poza budynkami, czy nawet w nieogrzewanych piwnicach, pozamarzały wodomierze - powiedziała dyżurna.

d2dcfco

Dyrektor Zakładu Lokali i Budynków Komunalnych w Olsztynie Zbigniew Karpowicz powiedział, że od kilku dni wciąż napływają nowe zgłoszenia od najemców lokali, którym nagle przestała lecieć w kranach woda, czy przestały odpływać ścieki. - Wiele awarii jest spowodowanych mrozem - zaznaczył Karpowicz.

Dyżurna stacji meteo w Olsztynie poinformowała, że w Olsztynie jest minus 17,4 stopnia, w nocy było minus 23,6 stopnia, a przy gruncie minus 27,9 stopnia.

d2dcfco

Podziel się opinią

Share
d2dcfco
d2dcfco
Więcej tematów