Zgoda na areszt musi być opublikowana w Dzienniku Ustaw
Z regulaminu Sejmu wynika, że uchwała zezwalająca na zatrzymanie i aresztowanie posła podlega ogłoszeniu w Dzienniku Ustaw - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach, Bogdan Karp.
Prokuratura czeka na ukazanie się uchwały dotyczącej posła Andrzeja Jagiełły (b. SLD) w Dzienniku Ustaw. Ewentualny wniosek o aresztowanie posła Jagiełły prokuratura wystosuje po jego przesłuchaniu, w zależności od wyjaśnień podejrzanego oraz tego, czy będzie jeszcze istniała obawa mataczenia.
"W najbliższych dniach żaden z posłów nie zostanie przesłuchany"- powiedział prokurator.
Kielecka prokuratura posiada już zgodę na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej posła SLD Henryka Długosza. Poseł dostarczył również billingi telefoniczne - poinformował Karp. (Długosz zapowiadał dziennikarzom, że dostarczy billingi z własnej inicjatywy - PAP).
W nocy z wtorku na środę Sejm wyraził zgodę na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie posła Andrzeja Jagiełły.
4 lipca "Rzeczpospolita" poinformowała, że z policyjnego podsłuchu wynika, iż poseł (wtedy SLD) Andrzej Jagiełło zadzwonił do jednego ze starachowickich samorządowców z SLD i ostrzegł go przed planowaną akcją Centralnego Biura Śledczego. Jagiełło miał się powołać na informacje uzyskane od wiceministra spraw wewnętrznych Zbigniewa Sobotki.
9 lipca prokuratura postawiła Jagielle zarzut utrudniania postępowania karnego przez poinformowanie starosty i wiceprzewodniczącego rady powiatu o planowanej akcji CBŚ.
W piątek Prokuratura Okręgowa wystąpiła z wnioskiem o uchylenie Długoszowi immunitetu poselskiego i zamierza postawić mu zarzut utrudniania postępowania karnego w związku z tzw. aferą starachowicką. Długosz sam zrzekł się w piątek immunitetu. W sobotę zrezygnował z kierowania Sojuszem w Świętokrzyskiem.(PAP)
agn/ past/ itm/