Trwa ładowanie...
d4gciaf

Zgłosił kradzież auta, bo brakowało mu pieniędzy na ślub

Policjanci zatrzymali 29-letniego Rafała S., który zgłosił kradzież samochodu, aby wyłudzić ubezpieczenie. Mężczyzna dopuścił się oszustwa, bo... brakowało mu pieniędzy na własny ślub.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zgłosił kradzież auta, bo brakowało mu pieniędzy na ślub
(WawaLove.pl)
d4gciaf

Funkcjonariusze wołomińskiej komendy otrzymali zgłoszenie o kradzieży bmw o wartości blisko 65 tys. zł. Składając zawiadomienie o kradzieży pojazdu 29-letni Rafał S. poinformował policjantów, że jego auto miał zginąć w Tłuszczu z parkingu z miejsca pracy.

Zobacz także: 13-latek wszedł po rynnie do babci i po prześcieradle spuścił telewizor

Sprawdzane i weryfikowane na bieżąco przez wołomińskich kryminalnych okoliczności zdarzenia, były jednak zastanawiające, a cała historia mało wiarygodna. Postanowiono przyjrzeć się sprawie dokładniej. Policjanci przeprowadzili szczegółowe oględziny miejsca, skąd pojazd miał zostać skradziony, rozpytali wiele osób, w tym rodzinę zgłaszającego, przeanalizowali okoliczności zdarzenia. Skutecznie zbierali materiał dowodowy, który wskazywał na sfingowanie tej kradzieży.

d4gciaf

Funkcjonariusze, już w trakcie przyjmowania zawiadomienia o kradzieży pojazdu przypuszczali, że zawiadamiający może składać zawiadomienie o przestępstwie, do którego w rzeczywistości nie doszło. Wykonując dalsze czynności, ustalili, że 29-latek wcześniej „pozbył” się samochodu, a zgłoszenie o kradzieży pojazdu było mu niezbędne do uzyskana odszkodowania od ubezpieczyciela w wysokości około 65 tysięcy zł., które miał przeznaczyć na swój ślub.

Rafał S. został zatrzymany. Już usłyszał zarzuty zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie i składania fałszywych zeznań. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

d4gciaf

Podziel się opinią

Share
d4gciaf
d4gciaf
Więcej tematów