Trwa ładowanie...
d20uwz0
Gazeta Polska CodziennieZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Zero tolerancji dla nadużyć komorniczych

• Chcę, żeby poszedł do społeczeństwa w Polsce jasny przekaz: zero tolerancji dla nadużyć komorniczych - mówi wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zero tolerancji dla nadużyć komorniczych
(Pixabay)
d20uwz0

Wiceminister potwierdza informacje "GPC", że w resorcie powstał zespół przygotowujący zmiany przepisów regulujących działania komorników.

Mamy dość stosowania presji wobec rodzin osób niebędących dłużnikami i podobnych działań, które w naszej ocenie nie są zgodne z prawem - podkreśla Patryk Jaki. Zbyt często opinia publiczna jest zbulwersowana takimi przykładami. Trzeba to zmienić - dodał.

Wiceminister zwrócił uwagę, że jednocześnie resort sprawiedliwości dostrzega "problem nie tylko z perspektywy dłużnika, ale również z perspektywy wierzyciela, gdzie skuteczność pracy tego obszaru działania państwa jest nadal niska".

d20uwz0

Zobacz również: Sonda: Polacy o komornikach

d20uwz0

Podziel się opinią

Share

d20uwz0

d20uwz0
Więcej tematów