Trwa ładowanie...
d42d47k

Żeby dostać tam pracę, trzeba mieć list od proboszcza

W obecnej dobie kryzysu coraz więcej ludzi szuka pracy w Watykanie. Poinformował o tym szef biura pracy w Stolicy Apostolskiej biskup Giorgio Corbellini.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Żeby dostać tam pracę, trzeba mieć list od proboszcza
(AFP)
d42d47k

Na konferencji prasowej w siedzibie Radia Watykańskiego biskup Corbellini, mówiąc o zadaniach i kompetencjach swego biura, wyjaśnił, że zajmuje się ono relacjami między pracownikami a instytucjami Watykanu, a nie przyjmowaniem do pracy.

- Lecz w tym momencie kryzysu nawet i my otrzymujemy bardzo dużo wniosków z pytaniami o możliwość zatrudnienia w Watykanie - podkreślił.

Świeccy pracownicy zatrudniani są w wielu instytucjach za Spiżową Bramą: na Poczcie Watykańskiej, w Muzeach, w redakcji dziennika "L'Osservatore Romano", w rozgłośni papieskiej i ośrodku telewizyjnym, w Ogrodach Watykańskich, a także w sklepie oraz w licznych urzędach.

Zgodnie z zasadami obowiązującymi w Watykanie osoby świeckie pragnące podjąć tam pracę muszą cieszyć się dobrym zdrowiem i niekaralnością. Potrzebny jest list polecający od proboszcza. W życiu osobistym pracownicy Watykanu muszą kierować się nauczaniem Kościoła. To zaś oznacza, że nie są przyjmowani rozwodnicy i osoby, które zawarły jedynie ślub cywilny.

d42d47k

Podziel się opinią

Share
d42d47k
d42d47k