Trwa ładowanie...
d2wc0ij
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Ze zwiększenia liczby województw wyniknęłyby same straty

• Ze zwiększenia liczby województw wyniknęłyby same straty - przekonuje prof. Grzegorz Gorzelak
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
(Wikipedia)
d2wc0ij

- Zapomnijmy więc w imię racjonalności o częstochowskim, koszalińskim, toruńskim czy jakimkolwiek innym nowym, małym województwie - tłumaczy ekonomista, prof. Grzegorz Gorzelak - dyrektor Centrum Europejskich Studiów Regionalnych i Lokalnych (EUROREG) Uniwersytetu Warszawskiego.

Profesor Gorzelak odnosi się m.in. do propozycji wydzielenia Warszawy z województwa mazowieckiego, podkreślając, że korzyści dla pozawarszawskiego obszaru obecnego województwa po podziale są iluzoryczne i wynikają z przywiązania do mitów o zbawiennej roli środków unijnych.

- Szkody są wyraźne i skoncentrowane poza Warszawą, bo bez administracyjnych związków z regionem doskonale sobie ona poradzi, o czym świadczą badania, które prowadziliśmy jakiś czas temu, i obiektywne mechanizmy rozwoju metropolii - pisze na łamach "GW" Grzegorz Gorzelak.

- Bilans ten powinien być przestrogą dla tych, którzy upatrują wzrostu politycznego poparcia dla tej chybionej koncepcji. Mogą się oni srodze pomylić i politycznie przegrać - ostrzega profesor Gorzelak.

d2wc0ij

Podziel się opinią

Share

d2wc0ij

d2wc0ij
Więcej tematów