Trwa ładowanie...
d2l7i2x
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
imigranci

Ze strachu wziął ślub... w swoim ministerstwie

W obawie przed swoimi przeciwnikami i paparazzi minister ds. imigracji Eric Besson wziął ślub w paryskiej siedzibie swego resortu, a nie, jak każe obyczaj, w budynku merostwa - donosi dziennik "Le Parisien". Ślub utrzymano w tajemnicy przed mediami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ze strachu wziął ślub... w swoim ministerstwie
(PAP/EPA)
d2l7i2x

Krytykowany za francuską politykę wobec Romów, 52-letni Besson ogłosił na początku września przesunięcie daty ślubu z 24-letnią Tunezyjką Yasmine Tordjman. Grupa internautów zapowiedziała bowiem, że zakłóci ceremonię, planowaną pierwotnie na 16 września, krzykiem i "psikusami".

Jak informuje "Le Parisien", cywilna ceremonia ślubna odbyła się w całkowitej tajemnicy w ubiegłą niedzielę w Paryżu. Parę połączyła mer VII dzielnicy, Rachida Dati, była minister sprawiedliwości i partyjna koleżanka Bessona z Unii na Rzecz Ruchu Ludowego (UMP). Sam minister ujawnił to mediom już po fakcie.

Według "Le Parisien", ślubu udzielono w budynku ministerstwa ds. imigracji, znajdującym się tuż obok merostwa VII dzielnicy. Z tego powodu - twierdzi paryski dziennik - wbrew przyjętym obyczajom Dati musiała na spotkanie państwa młodych opuścić merostwo.

d2l7i2x

Kilka dni przed ceremonią w mediach pojawiły się pogłoski, że weźmie on ślub nie w Paryżu, lecz w Rzymie. Można przypuszczać, że wersję tę rozpowszechniało otoczenie ministra dla zmylenia prasy bulwarowej i jego przeciwników.

Ponad tydzień temu, tłumacząc ukrywanie daty ślubu, minister oświadczył: "Nie boję się "kociej muzyki" ani psikusów, ale też nie zamierzam korzystać z przysługującej mi rządowej ochrony w wypadku ślubu, który jest wydarzeniem o charakterze prywatnym". Dodał też, że "nie godzi się na śledzenie przez paparazzich i dziennikarzy pism plotkarskich".

Besson, jedna z najmniej popularnych postaci w rządzie Francois Fillona, jest oskarżany przez opozycję o podsycanie ksenofobii wobec nielegalnych imigrantów we Francji oraz gorliwą realizację polityki deportowania Romów do Rumunii i Bułgarii. Partia Socjalistyczna wypomina mu też, że choć niegdyś był jej członkiem, to potem przeszedł do przeciwnego obozu prezydenta Sarkozy'ego.

Szef resortu ds. imigracji ma trójkę dzieci z pierwszego małżeństwa, zakończonego rozwodem w ubiegłym roku. Obecna wybranka Bessona, Yasmine Tordjman, jest studentką sztuk pięknych, prawnuczką byłej Pierwszej Damy Tunezji, Wassili Bourguiby.

Szymon Łucyk

d2l7i2x

Podziel się opinią

Share

d2l7i2x

d2l7i2x
Więcej tematów