Trwa ładowanie...

Zderzenie tira z osobówką w Kajewie. Zginął 21-letni kierowca

We wtorek na drodze krajowej nr 12 w miejscowości Kajew, niedaleko Pleszewa w woj. wielkopolskim, w wyniku zderzenia z samochodem ciężarowym zginął kierujący samochodem osobowym mieszkaniec Zdun.

Share
Zderzenie tira z osobówką w Kajewie. Zginął 21-letni kierowca
Źródło: KPP w Pleszewie
d1m9gwo

Do wypadku doszło we wtorek, 2 września, kilka minut przed godz. 14:00. Samochód osobowy zderzył się z tirem. Przybyli na miejsce przedstawiciele służb ratowniczych zauważyli, że w uszkodzonej osobówce jest uwięziona jedna osoba.

- Do jej wydobycia konieczne było użycie specjalistycznego sprzętu hydraulicznego i pneumatycznego. Strażacy musieli odciągnąć osobówkę od ciężarówki i usunąć część karoserii auta - relacjonuje Mariusz Glapa z pleszewskiej straży pożarnej. - Niestety, po wydobyciu młodego mężczyzny lekarz pogotowia ratunkowego stwierdził zgon poszkodowanego - dodaje.

Akcja ratownicza oraz usuwanie skutków wypadku trwały prawie trzy godziny.

d1m9gwo

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że 21-letni mieszkaniec Zdun w powiecie krotoszyńskim, jadąc samochodem marki renault w kierunku Kalisza, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym z przeciwka samochodem ciężarowym marki renault z naczepą - wyjaśnia Monika Kołaska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie.

Samochodem ciężarowym kierował 59-letni mieszkaniec województwa podkarpackiego. Mężczyzna był trzeźwy. Wszystkie okoliczności wypadku ma wyjaśnić postępowanie prowadzone pod nadzorem prokuratora rejonowego w Pleszewie.

d1m9gwo

Podziel się opinią

Share
d1m9gwo
d1m9gwo
Więcej tematów