Trwa ładowanie...

Zdemolował sopocki bar, bo nie dostał kebaba - zobacz film z monitoringu

Policjanci nadal poszukują mężczyzny, który napadł w sobotę na kebab w Sopocie. W efekcie wyrządzono szkody szacowane na 10 tys. zł, a jedna osoba potrzebowała pomocy medycznej.

Share
Zdemolował sopocki bar, bo nie dostał kebaba - zobacz film z monitoringu
Źródło: www.pomorska.policja.gov.pl
d2waqj3

W sobotę około godz. 5:00 do jednego z sopockich kebabów przyszedł młody mężczyzna w towarzystwie kobiety. Będąc pod wpływem alkoholu zaczął się awanturować, żądając wydania posiłku mimo tłumaczeń pracowników, że lokal jest już zamknięty. Gdy nie uzyskał zamówienia próbował pobić obsługę lokalu oraz wybiegł za kucharzem na podwórze i zniknął.

Około godz. 6:00 młody mężczyzna ubrany w dresowe spodnie oraz bluzę z kapturem próbował wytłuc wszystkie szyby w lokalu za pomocą metalowej rurki. Straty w punkcie gastronomicznym wyceniono na ok. 10 tys. zł. Jeden z pracowników został zabrany przez karetkę pogotowia.

d2waqj3

Sprawa bardzo wstrząsnęła lokalnymi samorządowcami. Prezydent miasta Jacek Karnowski, wyznaczył nagrodę w wysokości 5 tys. zł dla osoby, która ujmie sprawcę przestępstwa. W związku z orientalnym pochodzeniem właściciela restauracji policjanci badają wątek rasistowski zajścia. Wydaje się, że do bójki doszło raczej ze względu na szumiący w żyłach alkohol, a nie kraj urodzenia właściciela.

Na filmie opublikowanym przez policję znajduje się wizerunek prawdopodobnego sprawcy. Policjanci proszą wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę, o kontakt z funkcjonariuszami z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie, ul. Armii Krajowej 112a.

Informacje przekazywać można również telefonicznie pod nr tel. 58 52-16-243, 58 52-16-222 lub 997 oraz mailowo na adres: kmpsopot@pomorska.policja.gov.pl.

d2waqj3

Podziel się opinią

Share
d2waqj3
d2waqj3
Więcej tematów