Trwa ładowanie...
ycipk-405g6r
ycipk-405g6r
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Zbrojne ramię Hamasu przeprowadziło ostrzał rakietowy Izraela

Zbrojne ramię palestyńskiej
organizacji Hamas poinformowało rano o przeprowadzeniu
ostrzału rakietowego terytorium Izraela oraz zapowiedziało dalsze
ataki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-405g6r

Akcja miała stanowić odwet za piątkowy atak izraelski na plażę Beit Lahia w Strefie Gazy, w którym zginęło, według ostatnich danych, siedmiu Palestyńczyków, w tym troje dzieci. 30 ludzi zostało rannych.

Izraelskie wojskowe źródła nie potwierdziły informacji o sobotnim ataku rakietowym.

Brygady Izedina al-Kasima - zbrojna formacja Hamasu - w komunikacie, przekazanym w sobotę rano w Gazie zapowiedziały, że "ostrzał stanowił jedynie początek akcji, która będzie kontynuowana". "Następnym razem rakiety będą mieć dalszy zasięg i uderzą w miejsca położone dalej na terenach syjonistycznych" - podano w komunikacie rzecznika Brygad, cytowanym przez agencję Reutera.

ycipk-405g6r

Zbrojne ramię Hamasu po raz pierwszy formalnie przyznało się do ostrzału Izraela od czasu zaakceptowania przez tę organizację - od stycznia kierującą rządem Autonomii - w lutym 2005 r. rozejmu , zakładającego wstrzymanie palestyńskich ataków na cele izraelskie. Jak powiedział cytowany przez brytyjską sieć BBC rzecznik Hamasu Ghazi Hamad, izraelska piątkowa akcja usprawiedliwia zerwanie rozejmu."Mamy prawo chronić naszych ludzi" - oświadczył, dodając że "izraelska masakra oznacza bezpośrednią wojnę".

Palestyński prezydent Mahmud Abbas potępił w piątek wieczorem "krwawą masakrę" w Beit Lahia i ogłosił trzydniową żałobę.

Nie ma wątpliwości, że to, co wydarzyło się w Strefie Gazy, jest krwawą masakrą dokonaną na naszych ludziach, do których strzelano na oślep - oświadczył Abbas. Domagał się, aby "społeczność międzynarodowa, Rada Bezpieczeństwa, Kwartet (madrycki) położyły kres izraelskiej polityce zabójstw".

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-405g6r

ycipk-405g6r
ycipk-405g6r
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów