Trwa ładowanie...

"Zbombardowani" w Warszawie - premiera

13 czerwca w Teatrze Konsekwentnym w Warszawie odbędzie się premiera spektaklu "Zbombardowani", na podstawie głośnego dzieła Sary Kane, w reżyserii Marka Kality, z udziałem Aleksandry Popławskiej, Krzysztofa Franieczka, Adama Sajnuka oraz Benoit Le Gros.
Share
"Zbombardowani" w Warszawie - premiera
d120195

Konsekwentni zagrają też w Teatrze na Woli i Teatrze Ochota. W Teatrze na Woli sztuka „Taśma” jest jednym z trzech przedstawień w ramach przeglądu spektakli w reżyserii Michała Siegoczyńskiego. W „Taśmie” Stephena Belbera publiczność, zamknięta w klaustrofobicznym wnętrzu pokoju taniego hotelu gdzieś w Michigan, uczestniczy w spotkaniu dwóch prawie trzydziestoletnich mężczyzn. Kiedyś byli szkolnymi przyjaciółmi. Dziś Jon jest reżyserem stojącym u progu filmowej kariery, a Vince lekkoduchem z Oakland, strażakiem dorabiającym na handlu kokainą.

Gdy okazuje się, że miłosne podboje nastolatków, pamiętane jako bolesne zadry tkwią w ich myślach przez lata, wieczór przeradza się w zimną psychologiczną rozgrywkę.

W Teatrze Ochoty będzie bardziej komediowo. Na scenę wraca dawno nieoglądana Agnieszka Czekierda. Wraz z Adamem Sajnukiem i Antonim Barłowskim wystąpi w kultowym już spektaklu „… i póki śmierć nas nie rozłączy czyli Dobranocka”. W kolejnych dniach w Teatrze Ochoty zobaczymy „Pacjenta” Adama Sajnuka oraz „Wyrok śmierci na konia Faraona” Jerzego Janickiego.

d120195

Wydarzeniem długo oczekiwanym przez widzów jest najnowsza produkcja Teatru Konsekwentnego „Zbombardowani” (”Blasted”) Sary Kane. Przedstawienie wyreżyserował Marek Kalita.

Kalita znany z subtelnych i estetycznych realizacji teatralnych (min. Kalimorfa, Fernando Krapp napisał do mnie ten list…), który tworzy tzw teatr wewnętrzny, nie chce epatować scenami brutalnymi zawartymi w dramacie, chce się skupić na istocie sztuki, na pustce egzystencjalnej ludzi, którzy muszą zmierzyć się z brutalną rzeczywistością wojny, którzy poszukują miłości w świecie przemocy i zła.

Więcej na stronie Teatru Konsekwentnego.

d120195

Podziel się opinią

Share
d120195
d120195
Więcej tematów