Trwa ładowanie...

Zmiana czasu na zimowy 2021. Kiedy przestawiamy zegarki? Śpimy godzinę dłużej

Wraz z odejściem lata co roku pojawia się pytanie o termin przestawienia zegarków na czas zimowy. Podpowiadamy zatem, kiedy nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy w 2021 roku.

Share
Zbliża się zmiana czasu z letniego na zimowy. Kiedy przestawiamy zegarki?
Zbliża się zmiana czasu z letniego na zimowy. Kiedy przestawiamy zegarki? Źródło: Unsplash.com
dz91tdd

Zmiany czasu w Polsce i wielu innych miejscach świata od lat spotykają się falą negatywnych komentarzy i pytań o zasadność. Póki jednak nie możemy liczyć na zmianę w tym zakresie, skupmy się na tym, co pozytywne, czyli na przykład na tym, że zmiana czasu z letniego na zimowy pozwoli pospać na godzinę dłużej.

Zmiana czasu na zimowy 2021. Kiedy przesuwamy wskazówki zegara?

Zmiana czasu to jeden z nieodzownych elementów jesieni, a ta rozpocznie się już lada chwila. Pierwszym dniem jesieni będzie 23 września, zatem najwyższy czas wyciągnąć z szaf nieco cieplejsze ubrania i buty. Jednak zmiana pór roku nie oznacza natychmiastowej zmiany czasu z letniego na zimowy, na tę będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.

Termin zmiany czasu z letniego na zimowy reguluje dyrektywa Unii Europejskiej z 2001 roku. Wskazuje ona, że czas zimowy obowiązywać będzie od ostatniego dnia przyszłego miesiąca. W 2021 roku zegarki przestawiać będziemy w nocy z 30 na 31 października. Przy zmianie czasu z letniego na zimowy cofamy wskazówki o godzinę, z 3:00 na 2:00.

dz91tdd

Czy doczekamy się kiedyś decyzji o zniesieniu czasów letniego i zimowego? Dyskusja na ten temat toczy się od lat, jednak z powodu pandemii koronawirusa, trzeba było odłożyć ją na później. Polacy bardzo jednoznacznie oceniają konieczność przestawiania zegarków dwukrotnie w ciągu roku. Z badań przeprowadzonych w 2019 roku wynika, 75 proc. z nas jest za ujednoliceniem czasu, przeciwnego zdania jest jedynie 14 proc. obywateli.

Joanna Mucha odpowiada Beacie Kempie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
dz91tdd

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dz91tdd
dz91tdd
Więcej tematów