Trwa ładowanie...

Zmiana czasu na zimowy 2021. Kiedy przestawiamy zegarki? Śpimy godzinę dłużej

Wraz z odejściem lata co roku pojawia się pytanie o termin przestawienia zegarków na czas zimowy. Podpowiadamy zatem, kiedy nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy w 2021 roku.

Zbliża się zmiana czasu z letniego na zimowy. Kiedy przestawiamy zegarki?  Zbliża się zmiana czasu z letniego na zimowy. Kiedy przestawiamy zegarki? Źródło: Unsplash.com
d3mj0re

Zmiany czasu w Polsce i wielu innych miejscach świata od lat spotykają się falą negatywnych komentarzy i pytań o zasadność. Póki jednak nie możemy liczyć na zmianę w tym zakresie, skupmy się na tym, co pozytywne, czyli na przykład na tym, że zmiana czasu z letniego na zimowy pozwoli pospać na godzinę dłużej.

Zmiana czasu na zimowy 2021. Kiedy przesuwamy wskazówki zegara?

Zmiana czasu to jeden z nieodzownych elementów jesieni, a ta rozpocznie się już lada chwila. Pierwszym dniem jesieni będzie 23 września, zatem najwyższy czas wyciągnąć z szaf nieco cieplejsze ubrania i buty. Jednak zmiana pór roku nie oznacza natychmiastowej zmiany czasu z letniego na zimowy, na tę będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.

Termin zmiany czasu z letniego na zimowy reguluje dyrektywa Unii Europejskiej z 2001 roku. Wskazuje ona, że czas zimowy obowiązywać będzie od ostatniego dnia przyszłego miesiąca. W 2021 roku zegarki przestawiać będziemy w nocy z 30 na 31 października. Przy zmianie czasu z letniego na zimowy cofamy wskazówki o godzinę, z 3:00 na 2:00.

d3mj0re

Czy doczekamy się kiedyś decyzji o zniesieniu czasów letniego i zimowego? Dyskusja na ten temat toczy się od lat, jednak z powodu pandemii koronawirusa, trzeba było odłożyć ją na później. Polacy bardzo jednoznacznie oceniają konieczność przestawiania zegarków dwukrotnie w ciągu roku. Z badań przeprowadzonych w 2019 roku wynika, 75 proc. z nas jest za ujednoliceniem czasu, przeciwnego zdania jest jedynie 14 proc. obywateli.

Joanna Mucha odpowiada Beacie Kempie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3mj0re
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3mj0re
Więcej tematów