Trwa ładowanie...

Zbigniew Ziobro: Platforma ma jedną śpiewkę

Minister sprawiedliwości i prokurator generalny skomentował zatrzymanie byłego prezesa PKN Orlen. Zbigniew Ziobro wskazał też na znajomość Jacka K. z Donaldem Tuskiem. - Zatrzymany wypowiadał się o nim z zażyłością i lekkością - powiedział.

Share
Zbigniew Ziobro: Platforma ma jedną śpiewkę
Źródło: PAP
d2ooyy0

Zbigniew Ziobro na antenie TVP skomentował fragment rozmowy, w którym zatrzymany we wtorek przez CBA Jacek K. opowiadał anegdotę związaną z Donaldem Tuskiem. Były prezes Orlenu opowiadał w restauracji "Sowa i przyjaciele", jaka była reakcja Tuska tuż po tym, gdy dowiedział się o drugim zwycięstwie w wyborach.

- Teraz paliwo może być nawet po 7 zł - miał powiedzieć Tusk. Ziobro stwierdził, że może to świadczyć o cynizmie byłego premiera.

d2ooyy0

"Platforma ma jedną śpiewkę"

Minister odniósł się też do sugestii, że zatrzymania osób związanych z PO lub mianowanych przez rządy Tuska lub Kopacz są polityczną zemstą. - Platforma ma jedną śpiewkę - że działania prokuratury i sądów to zemsta. Im wydawało się, że będą wiecznie bezkarni - powiedział Ziobro.

Polityk skomentował też decyzję o wypuszczeniu z zakładu psychiatrycznego mężczyzny, który podpalił drzwi w kamienicy Beaty Kempy. - Prokuratura zaskarżyła tę decyzję i wniosła do sądu do odwołanie. Myślimy o kasacji, bo kwalifikacja czynu zastanawia - powiedział Ziobro.

Zobacz także: Zbigniew Ziobro o Stefanie W. Czy mógł być objęty "ustawą o bestiach"?

Prokurator generalny odniósł się również do decyzji szwedzkiego sądu o odmowie ekstradycji Stefana Michnika. Zdaniem Skandynawów zbrodnie, o które jest oskarżany były stalinowski sędzia, już się przedawniły. - To zdumiewające tłumaczenia. Mamy do czynienia ze zbrodniami przeciw ludzkości, zbrodniami sądowymi. Odniesiemy się do tego orzeczenia sądu - zapowiedział.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Daj znać przez dziejesie.wp.pl

d2ooyy0

Podziel się opinią

Share
d2ooyy0
d2ooyy0
Więcej tematów