Zażalenie obrony Lwa Rywina
Sąd Apelacyjny w Warszawie rozpatruje zażalenie adwokatów Lwa Rywina na decyzję Sądu Okręgowego, który 18 kwietnia oddalił ich wniosek o odroczenie wykonania kary 2 lat więzienia dla Rywina z powodu jego złego zdrowia; wtedy zaczął on odbywać karę.
Ma być też zbadane zażalenie obrony na decyzję z 16 maja, kiedy to Sąd Okręgowy nie udzielił Rywinowi przerwy w karze. Spytany, czy liczy, że sąd zwolni dziś Rywina z aresztu, jeden z jego obrońców, mec. Piotr Rychłowski odpowiedział, że liczy na "sprawiedliwą decyzję".
Tymczasem żona i syn Lwa Rywina poprosili ministra sprawiedliwości o interwencję w sprawie męża i ojca. Według nich, stan zdrowia Rywina jest "dramatyczny", a odmowa przerwy w odbywaniu przezeń kary "zakrawa na usiłowanie morderstwa". Twierdzą, że Rywin nie ma zapewnionych warunków do niezbędnej rehabilitacji po zabiegach. Andrzej Kalwas nie miał jeszcze okazji zapoznać się z listem, ale zadeklarował, że "wnikliwie się tym zainteresuje". "Pozwólmy lekarzom leczyć, a górnikom wydobywać węgiel. To jest nieprawda" - powiedziała rzeczniczka więziennictwa Luiza Sałapa o zawartych w liście zarzutach.
W grudniu 2004 r. warszawski Sąd Apelacyjny uznał, że Rywin jest winny nie usiłowania oszustwa wobec Agory - za co w kwietniu 2004 r. Sąd Okręgowy w Warszawie skazał go na 2,5 roku więzienia - lecz pomocy w płatnej protekcji ze strony nieustalonej grupy osób. SA obniżył wyrok do 2 lat. Zarówno oskarżenie, jak i obrona zapowiadają kasację do Sądu Najwyższego.