PolskaZawirowania wokół Radia Plus

Zawirowania wokół Radia Plus


Trzy osoby z kierownictwa Radia Plus, w tym dyrektor programowy, złożyły w poniedziałek wymówienia w proteście przeciwko nowej linii programowej - dowiedziała się w poniedziałek PAP ze źródeł zbliżonych do rozgłośni. Informację tę potwierdził wiceprezes Spółki Producenckiej Plus Jacek Rusiecki.

24.07.2001 | aktual.: 22.06.2002 14:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wśród osób, które złożyły rezygnację, są dyrektor programowy Paweł Nowacki, dyrektor artystyczny Jan Pospieszalski oraz szef neewsroomu - Radosław Rybiński.

Jak rozumiem, dyrektor programowy złożył wypowiedzenie dlatego, że nie jest w stanie przeprowadzić restrukturyzacji w spółce producenckiej zgodnie z wytycznymi ze strony obecnych i przyszłych właścicieli - powiedział PAP Rusiecki.

Nie chciał odpowiedzieć, kto będzie nowym inwestorem spółki. W kwietniu prasa nieoficjalnie donosiła, że współwłaścicielem Radia ma zostać Dresdner Bank. Rusiecki poinformował jedynie, że zmian własnościowych w spółce można spodziewać się w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Ostatnio głośno było o problemach finansowych Radia Plus. Przez pierwsze miesiące tego roku władze spółki nie wypłacały dziennikarzom ryczałtów, a jedynie pensje za etat - średnio 600 zł. Rusiecki tłumaczył wówczas, że spółka ma chwilowe zaburzenia płynności finansowej.

We wtorek dyrektor programowy Radia Plus Paweł Nowacki, dyrektor artystyczny Jan Pospieszalski, szef newsroomu Radosław Rybiński oraz - z upoważnienia zarządu Spółki Producenckiej Plus - Jarosław Baran wydali oświadczenie w tej sprawie.

Zakończył się kolejny etap budowy Porozumienia Programowego Plus - czytamy w oświadczeniu. Zdobywając słuchalność na poziomie 19% zasięgu tygodniowego, rozgłośnie należące do Porozumienia Programowego Plus, stały się trzecim medium na rynku komercyjnych rozgłośni radiowych. Rozpoczyna się nowy etap istnienia Radia Plus. Jego otwarcie wiąże się z zakończeniem prac nad planowaną od dwóch lat strukturą finansową radia. Po osiągnięciu tych celów część zespołu menażerskiego i część zespołu dziennikarzy, którzy od trzech lat budowali Porozumienie Programowe Plus, uznała swoją misję za zakończoną i zdecydowała się, w porozumieniu z Zarządem Spółki Producenckiej Plus, na odejście z radia. Wbrew sugestiom PAP, linia programowa radia nie ulegnie zmianie. Spółka Producencka Plus realizuje zadania powierzone jej przez Episkopat Polski.

Poinformowano także, że plany rozwoju Porozumienia Programowego Plus zostaną niebawem przedstawione na konferencji prasowej. (and, mag)

radiopluswłaściciel
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (0)