Trwa ładowanie...
d3jbzwq

Zawieje i zamiecie - nagła zmiana pogody na Śląsku

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że od soboty mieszkańców województwa śląskiego czeka duże załamanie pogody. Przez Polskę, z zachodu na wschód, przemieszcza się zatoka niżowa z frontem atmosferycznym. Oznacza to duże wahania ciśnienia i spore opady atmosferyczne. Temperatura na Śląsku utrzyma się w okolicach 5 st. C.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zawieje i zamiecie - nagła zmiana pogody na Śląsku
(WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej)
d3jbzwq

Synoptycy przestrzegają głównie przed silnym wiatrem, który może osiągnąć do 100 km/h, a w górach nawet do 140km/h. Przy tak silnym wietrze, zagrożeniem są liczne zamiecie śnieżne, które mogą okazać się śmiertelnie niebezpieczne dla osób przebywających w tym czasie w górach.

Zmiana pogody rozpocznie się już od soboty. Wiatr będzie przybierał na sile. Szczególną ostrożność powinni zachować kierowcy. Widoczność może być bardzo ograniczona. Wahania temperatury mogą radykalnie zmienić warunki na drogach.

Już dziś spore opady deszczu spowodują gwałtowne pogorszenie sytuacji dla kierowców.

Niekorzystne warunki pogodowe odczujemy wszyscy, m.in. z uwagi na duże skoki ciśnienia atmosferycznego i wysoką wilgotność powietrza.

Silny wiatr będzie także bardzo niebezpieczny. Taka prędkość może łamać gałęzie i zagrażać bezpośrednio naszemu zdrowiu i życiu.

Zobacz więcej w serwisie pogoda.

d3jbzwq

Podziel się opinią

Share
d3jbzwq
d3jbzwq
Więcej tematów