Trwa ładowanie...
djatxqc

Zawaliła się estakada w Belo Horizonte. 2 osoby zabite

Wzrosła liczba rannych w brazylijskim Belo Horizonte, gdzie zawalił się wiadukt drogowy. Według informacji służb medycznych, dwie osoby nie żyją, a 22 są ranne. Wcześniej mówiono o 19 osobach rannych. Władze stanu Minas Gerais [czyt. Minasz Żeraisz] ogłosiły trzydniową żałobę. Prezydent Brazylii Dilma Rousseff wyraziła smutek z powodu wypadku i zaoferowała władzom regionu pomoc.

Share
djatxqc

Do zdarzenia doszło w mieście Belo Horizonte w południowo-wschodniej części kraju, gdzie rozgrywane są mundialowe mecze. Obecni na miejscu strażacy poinformowali, że przygnieciony został samochód osobowy i przód autobusu. Pod wiaduktem znajdowały się także dwie puste ciężarówki.

Do wypadku doszło w odległości około 3 kilometrów od stadionu, na którym odbywają się mecze Mistrzostw Świata. We wtorek odbędzie się tam jeden z meczy półfinałowych. Wiadukt w Belo Horizonte był częścią jednego z projektów mających polepszyć stan brazylijskiej infrastruktury przed mundialem. Jego budowy nie ukończono na czas.

djatxqc

— Rado #LeyRicarte (@RADOLEFO) lipiec 3, 2014

Zdjęcia telewizji Globo z miejsca zdarzenia ukazywały uwięzione pod gruzami pojazdy, w tym autobus komunikacji publicznej. Estakada, wciąż w budowie, zawaliła się na biegnącą pod nią ruchliwą ulicę.

Budowana estakada była jednym z projektów infrastrukturalnych, mających poprawić komunikację publiczną w mieście przed mistrzostwami świata.

Wydatki rządu Brazylii na infrastrukturę i stadiony przed mundialem, a także liczne opóźnienia w budowie w ciągu minionego roku wywołały serię gwałtownych protestów w wielu miastach kraju.

djatxqc

Podziel się opinią

Share
djatxqc
djatxqc
Więcej tematów