Trwa ładowanie...
d1rtr25

Zatrzymano prezesa Wielkopolskiej Okręgowej Rady Aptekarskiej. Miał wziąć 100 tys. zł łapówki

Tadeusz B., prezes Wielkopolskiej Okręgowej Rady Aptekarskiej, jest oskarżony o przyjęcie korzyści majątkowej w zamian za pomoc w otwarciu kilku aptek. Policja nie wyklucza, że zarzuty mogą też usłyszeć aptekarze, którzy dawali mu łapówki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zatrzymano prezesa Wielkopolskiej Okręgowej Rady Aptekarskiej. Miał wziąć 100 tys. zł łapówki
(Policja, Fot: KWP w Poznaniu)
d1rtr25

Do zatrzymania Tadeusza B. doszło w czwartek.

- Jakiś czas temu nasz wydział do walki z korupcją otrzymał sygnały, że prezes przyjmuje korzyści majątkowe w zamian za wydanie pozytywnej opinii i podjęcie działań mających doprowadzić do otwarcia kilku aptek na terenie Wielkopolski. Zebrane materiały wskazują, że chodzi o sumę ok. 100 tys. zł – mówi w rozmowie z Wirtualną Polską Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy wielkopolskiej policji.

Jeszcze dziś sąd ma zdecydować o ewentualnym tymczasowym aresztowaniu Tadeusza B., o co wnioskowała prowadząca sprawę prokuratora. Oprócz prezesa w tej sprawie zatrzymano także drugą osobę, która jednak nie była związana z Wielkopolską Okręgową Radą Aptekarską i po wpłaceniu poręczenia majątkowego została zwolniona. To jednak prawdopodobnie nie koniec zatrzymań.

d1rtr25

- Polskie prawo przewiduje karę nie tylko dla osoby, która przyjmuje korzyść majątkową, ale także dla osoby, która ją wręcza – przypomina Borowiak. – Kary można uniknąć, jeśli taka osoba sama zgłosi się na policję, dlatego apelujemy do wszystkich farmaceutów i właścicieli aptek, którzy znaleźli się w takiej sytuacji, aby same się do nas zgłosiły, zanim w wyniku prowadzonego śledztwa same usłyszą w tej sprawie zarzuty – dodaje.

Tadeuszowi B. grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

d1rtr25

Podziel się opinią

Share
d1rtr25
d1rtr25
Więcej tematów