Trwa ładowanie...
d300mqv
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Zatrzymano polityka oskarżanego o finansowanie separatystów

Na Ukrainie zatrzymano Ołeksandra Jefremowa, byłego szefa frakcji parlamentarnej Partii Regionów zbiegłego w ub. roku z kraju byłego prezydenta Wiktora Janukowycza. Jefremow uważany jest za osobę finansującą działalność separatystów prorosyjskich.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ołeksandr Jefremow
Ołeksandr Jefremow (You Tube)
d300mqv

Pochodzący z Ługańska deputowany poprzedniego parlamentu i jeden z najważniejszych polityków ugrupowania Janukowycza został aresztowany z polecenia Prokuratury Generalnej. Wiadomo, że zatrzymania dokonano w ramach "operacji specjalnej" przeprowadzonej wspólnie ze Służbą Bezpieczeństwa Ukrainy.

Prokuratura wysunęła mu podejrzenia w sprawie "nadużycia władzy w okolicznościach obciążających" oraz "fałszerstwo służbowe" - poinformował mianowany zaledwie w ub. wtorek na stanowisko prokuratora generalnego Wiktor Szokin.

Jefremow, który nie ukrywał swych prorosyjskich poglądów, był w przeszłości gubernatorem obwodu ługańskiego.

W styczniu przedstawicielka prezydenta Petra Poroszenki ds. pokojowego uregulowania konfliktu w Donbasie Iryna Heraszczenko zwróciła się do prokuratury z prośbą o sprawdzenie, czy Jefremow i deputowana do obecnego parlamentu Natalia Korolewska nie finansują działalności separatystów w Donbasie.

d300mqv

Podziel się opinią

Share

d300mqv

d300mqv
Więcej tematów