Trwa ładowanie...
d26nmks
d26nmks

Zatrzymano mężczyznę, który zniszczył pomnik Jana Pawła II

Policjanci z Wieruszowa zatrzymali 20-letniego mężczyznę, który w maju zniszczył pomnik Jana Pawła II stojący przed kościołem w Żdżarach (woj. łódzkie). Za to i kilka innych przewinień mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia.
Share
d26nmks

Dewastacji pomnika 20-latek z gminy Bolesławiec (woj, łódzkie) dokonał 13 maja, w 31 rocznicę zamachu na papieża. Data okazała się jednak przypadkowa. Z ustaleń policji wynika, że zniszczenia mężczyzna dokonał z chęci zysku.

Jak wyjaśnił Radosław Szkudlarek z policji w Wieruszowie, mężczyzna chciał zabrać z pomnika pastorał, bo był przekonany, że jest on wykonany z miedzi. Pod kościół przyszedł ze swoją 20-letnią żoną, która - jak twierdzi - nie brała udziału w zniszczeniu pomnika.

Funkcjonariusze udowodnili zatrzymanemu także szereg innych kradzieży elementów metalowych - również z terenów kościelnych.

- Mężczyzna działał z 21-letnim szwagrem na terenie powiatów wieruszowskiego, kluczborskiego i kępińskiego. Dokonywali również włamań do budynków gospodarczych i stodół. Na swoim koncie mają też rozbój - powiedział Szkudlarek.

Dodał, że obu mężczyznom grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

d26nmks

Podziel się opinią

Share
d26nmks
d26nmks
Więcej tematów