Trwa ładowanie...
dyw3j1u
Policja

Zatrzymano 28-latka podejrzanego o gwałt w Wielkiej Brytanii

Współpraca policjantów z Komendy Wojewódzkiej we Wrocławiu z funkcjonariuszami brytyjskimi pozwoliła na zatrzymanie 28-letniego mężczyzny podejrzanego o przestępstwo seksualne na terenie Londynu. Sprawca w 2010 roku w Wielkiej Brytanii zgwałcił obywatelkę tego państwa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zatrzymano 28-latka podejrzanego o gwałt w Wielkiej Brytanii
(http://www.dolnoslaska.policja.gov.pl/)
dyw3j1u

Funkcjonariusze Metropolitan Police w Londynie nawiązali współpracę z policjantami Wydziału Kryminalnego z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu w celu zatrzymania obywatela Polski podejrzewanego o przestępstwo seksualne. Do całego zdarzenia miało dojść na terenie Londynu. Jak wynikało z informacji polskiej policji podejrzenia prowadziły do osoby, która mieszkała na terenie województwa dolnośląskiego.

W związku z tą sprawą zorganizowano dwa spotkania robocze w Polsce, na których wymieniono informacje i ustalano szczegóły dalszych czynności prowadzonych przez obie strony. Do Wrocławia przyjechali policjanci z Wielkiej Brytanii, Oficer Łącznikowy oraz przedstawiciel ambasady.

Policja zabezpieczyła na terenie Dolnego Śląska dowody potwierdzające możliwość popełnienia tego czynu przez obywatela Polski. Zebrane materiały zostały przesłane do Wielkiej Brytanii. Po ich analizie wydano Europejski Nakaz Aresztowania.

dyw3j1u

Następnie kryminalni ustalili aktualne miejsce pobytu i zatrzymali mieszkańca powiatu oleśnickiego. Pod koniec sierpnia 2014 roku Sąd Okręgowy we Wrocławiu postanowił przekazać obywatela polskiego do dyspozycji Sądu Pokoju w Westminster, w celu przeprowadzenia postępowania karnego.

Przestępstwo, o które jest oskarżony, jest kwalifikowane z art. 1 brytyjskiej ustawy o przestępstwach seksualnych. Jednocześnie Sąd Okręgowy postanowił zastosować wobec sprawcy tymczasowe aresztowanie na okres jednego miesiąca w celach ekstradycyjnych.

Według prawa obowiązującego w Wielkiej Brytanii mężczyźnie może grozić nawet kara dożywotniego pobawienia wolności.

dyw3j1u

Podziel się opinią

Share

dyw3j1u

dyw3j1u
Więcej tematów