Trwa ładowanie...
d4gmpnw
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Zatrucie czadem u 19 robotników w tunelu pod La Manche we Francji

Dziewiętnastu robotników prowadzących prace w tunelu pod kanałem La Manche zatruło się w nocy z soboty na niedzielę tlenkiem węgla; jeden z nich jest w stanie "dość ciężkim" - poinformowały władze departamentu Pas-de-Calais, na północy Francji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zatrucie czadem u 19 robotników w tunelu pod La Manche we Francji
(WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej)
d4gmpnw

Przy wymianie torów na odcinku z Calais w kierunku Folkestone w Anglii, pracowało ok. 60 ludzi, pracowników spółki Eurotunnel i wynajętych robotników. Gdy jeden ze spawaczy w nocy zaczął się skarżyć na złe samopoczucie, został przetransportowany do szpitala w Calais, a następnie w Lille, "w stanie dość ciężkim". Stwierdzono u niego zatrucie tlenkiem węgla - poinformowano.

Służby medyczne, które udały się do tunelu, stwierdziły zatrucie u 18 pozostałych robotników. Przetransportowano ich do szpitali w Calais, Dunkierce i Boulogne-sur-Mer, ale ich stan - jak zapewniły władze - nie budzi niepokoju.

Ok. 40 pozostałych robotników odesłano do domów ok. godz. 6.30 rano w niedzielę. Trwa śledztwo mające wyjaśnić przyczyny pojawienia się czadu w tunelu.

d4gmpnw

Podziel się opinią

Share

d4gmpnw

d4gmpnw
Więcej tematów