Zastrzelił nauczycielkę przed domem. Zostawił po sobie karteczkę
W Obrzycku doszło do dramatycznego zdarzenia. 34-letni mężczyzna zastrzelił swoją byłą nauczycielkę, a następnie popełnił samobójstwo. Jak informuje "Gazeta Wyborcza", przy sprawcy znaleziono kartkę z ostatnim życzeniem.
Wielkopolskie Obrzycko stało się miejscem tragicznych wydarzeń, które wstrząsnęły lokalną społecznością. 46-letnia Ewelina O., nauczycielka języka polskiego z technikum rolniczego w Szamotułach, została zastrzelona na progu swojego domu przez byłego ucznia. Sprawca, 34-letni Paweł, po dokonaniu zbrodni odebrał sobie życie.
Do zdarzenia doszło wczesnym rankiem, gdy Ewelina O. wychodziła do pracy. Paweł, który niedawno stracił matkę, pojawił się w centrum Obrzycka, gdzie czekał na swoją byłą nauczycielkę. Jak podaje "Gazeta Wyborcza", mężczyzna użył broni czarnoprochowej, na którą nie jest wymagane pozwolenie. Przy sprawcy znaleziono trzy jednostki tej broni.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Kierował samochód stopami. Finał mógł być tylko jeden
Śledczy ustalili, że Paweł miał przy sobie kartkę z napisem "ciało skremować", co wskazuje na to, że zaplanował również własną śmierć. Znaleziono także skserowane zdjęcie nauczycielki. Motyw działania sprawcy pozostaje niejasny, choć jedna z teorii sugeruje, że mógł być zakochany w Ewelinie O., która odrzucała jego zaloty.
Strzelanina w Obrzycku. Zabił nauczycielkę z miłości?
Policja i prokuratura prowadzą intensywne śledztwo, aby wyjaśnić okoliczności tej tragedii. Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji, przyznał w rozmowie z Onetem, że motyw działania Pawła jest wciąż nieznany. Śledczy biorą pod uwagę różne hipotezy, w tym możliwość urazu psychicznego związanego z powtarzaniem klasy przez sprawcę.
GDZIE SZUKAĆ POMOCY? Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i chcesz porozmawiać z psychologiem, dzwoń pod bezpłatny numer 116 123 lub 22 484 88 01. Listę miejsc, w których możesz szukać pomocy, znajdziesz też TUTAJ.