Trwa ładowanie...

Zaskakujące wyniki sondażu. Polacy wyrazili opinię o 500+

Mija niemal rok od wprowadzenia programu "Rodzina 500+". Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej postanowiło pochwalić się tym, co Polacy sądzą o dofinansowaniu.

Zaskakujące wyniki sondażu. Polacy wyrazili opinię o 500+Źródło: Forum
d26qbmt
d26qbmt

500 zł na drugie i kolejne dziecko miało być przepijane i marnowane na bezproduktywne przyjemności. Wielokrotnie pojawiały się takie właśnie zarzuty pod adresem potencjalnych beneficjentów programu. Okazuje się jednak, że większość Polaków nie podziela tak krytycznej opinii. Wynikami sondażu podzieliło się właśnie Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Aż 77 proc. Polaków popiera program 500+ (w tym 37 proc. - zdecydowanie). Zdecydowanymi przeciwnikami dofinansowania dla rodzin wielodzietnych było zaledwie 8 proc. respondentów.

MPiPS
Źródło: MPiPS

W związku z wprowadzeniem programu poprawiła się także opinia o działaniach państwa na rzecz rodzin. W tym przypadku ponad połowa badanych (52 proc.) ocenia politykę rządu dobrze (z czego 10 proc. - b. dobrze). Ocenę niedostateczną wystawiło zaledwie 10% respondentów.

MPiPS
Źródło: MPiPS

Zmianie uległa ocena wpływu programu na dzietność Polaków. Zestawiono wyniki z lutego 2016 i marca 2017 roku. Na istotny wpływ wskazało 24 proc. pytanych (zaledwie 16 proc. rok wcześniej), na niewielki stopień - 55 proc. (49 proc. w 2016 r.).

MPiPS
Źródło: MPiPS
d26qbmt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d26qbmt
Więcej tematów