Trwa ładowanie...
d36y7fe
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Zaskakujące słowa Putina. "Asad jest gotów podzielić się władzą z syryjską opozycją"

Prezydent Syrii Baszar el-Asad jest gotów przeprowadzić w swym kraju przedterminowe wybory parlamentarne i mógłby podzielić się władzą z opozycją - powiedział rosyjski prezydent Władimir Putin podczas forum ekonomicznego we Władywostoku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zaskakujące słowa Putina. "Asad jest gotów podzielić się władzą z syryjską opozycją"
(PAP/EPA, Fot: ALEXEY DRUZHININ)
d36y7fe

Putin powiedział także, że Rosja chce stworzyć "pewnego rodzaju koalicję międzynarodową w celu zwalczania terroryzmu i ekstremizmu". Dodał, że rozmawiał na ten temat z prezydentem USA Barackiem Obamą. Wyjaśnił, że Rosja współpracuje ze swymi partnerami w Syrii.

- Ogółem panuje zrozumienie, że to zjednoczenie wysiłków w walce z terroryzmem powinno przebiegać równolegle z jakimś procesem politycznym w samej Syrii - zaznaczył Putin. Rosyjski przywódca powiedział następnie: "prezydent Syrii zgadza się z tym, włącznie z przeprowadzeniem przedterminowych wyborów, na przykład parlamentarnych, z ustanowieniem kontaktów z tzw. zdrową opozycją, włączeniem jej do rządów".

Rosja wzywa USA i Arabię Saudyjską do walki przeciw dżihadystom

d36y7fe

Jak zauważa Reuters, są to najwyraźniejsze ostatnio sygnały ze strony Kremla dotyczące rozwiązania, jakie zaakceptowałby on w konflikcie syryjskim. Rosja jest obok Iranu główną sojuszniczką Asada. Dotąd zaznaczała, że sprzeciwia się jego odsunięciu od władzy, a w obliczu postępów Państwa Islamskiego wzywała zagranicznych przeciwników Asada - USA i Arabię Saudyjską - do współpracy z Damaszkiem przeciwko dżihadystom.

Putin powiedział, że choć obecnie nie jest możliwe, by wszystkie kraje zainteresowane zwalczaniem terroryzmu połączyły siły na polu walki, to możliwe jest przynajmniej "ustanowienie jakiegoś rodzaju koordynacji". Według niego podobną opinię mają szefowie sztabów generalnych sił zbrojnych krajów "zbliżonych do konfliktu" syryjskiego.

d36y7fe

Podziel się opinią

Share

d36y7fe

d36y7fe
Więcej tematów