Trwa ładowanie...
d15mojv

Zarzuty dla 25-latki z Chełma, która po pijanemu pobiła półtorarocznego syna

25-letnia Katarzyna K. z Chełma, która po pijanemu pobiła swojego konkubenta i 1,5-rocznego syna, usłyszała dwa zarzuty prokuratorskie. Wobec kobiety zastosowano też dozór policji. Chłopiec trafił do szpitala m.in. z pękniętą śledzioną i urazem głowy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
25-letnia matka dziecka prowadzona przez policjantów
25-letnia matka dziecka prowadzona przez policjantów (lubelska.policja.gov.pl)
d15mojv

Prokuratura rejonowa w Chełmie przedstawiła 25-letniej Katarzynie K. dwa zarzuty. - Pierwszy dotyczy spowodowania uszkodzeń ciała u konkubenta poprzez zadawanie mu ciosów rękami, drapanie po twarzy, a nawet rażenie paralizatorem, czym spowodowała u niego liczne obrażenia. W czasie ataku na rękach mężczyzny był półtoraroczny synek tej pary. Prokurator przyjął, że zadając ciosy "na oślep" godziła się na to, że dziecko również może odnieść obrażenia. Chłopiec doznał pęknięcia śledzionej oraz urazów głowy i nosa - mówi Wirtualnej Polsce rzeczniczka prokuratury w Lublinie Beata Syk-Jankowska.

Drugi z zarzutów dotyczy zmuszenia konkubenta do zaniechania powiadomienia przez niego organów ścigania poprzez szarpanie i wyrywanie telefonu, czym uniemożliwiła mu zawiadomienie policji.

Katarzyna K. przyznała się jedynie do drugiego z zarzutów. - Prokurator zastosował wobec niej środki zapobiegawcze w postaci zakazu opuszczania kraju, dozoru policyjnego z obowiązkiem codziennego stawiennictwa w komendzie oraz zakazu kontaktowania się ze środowiskami demoralizacyjnymi - wyjaśnia prokurator Syk-Jankowska.

d15mojv

Zgodnie z kodeksem karnym za naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Ojciec dziecka ma w sprawie status pokrzywdzonego.

Do zdarzenia doszło około godziny czwartej w nocy z 2 na 3 czerwca w Chełmie. W jednym ze śródmiejskich mieszkań wybuchła awantura pomiędzy 25-letnimi rodzicami półtorarocznego dziecka. Jak wstępnie ustalili policjanci kobieta spożywała alkohol. W trakcie kłótni doszło do szarpaniny pomiędzy rodzicami. W tym czasie 18-miesięczny chłopiec znajdował się na rękach u ojca. Dziecko znajdując się pomiędzy szarpiącymi się rodzicami doznało poważnych wewnętrznych obrażeń ciała m.in. pęknięcia śledzionej oraz urazu głowy.

Ojciec dziecka zeznał, że dziecko zostało uderzone dwukrotnie przez 25-latkę. Po awanturze matka dziecka wyszła z domu, natomiast ojciec zabrał chłopca do swojej matki. Tego samego dnia w południe 25-latek postanowił powiadomić o zdarzeniu kuratora sądowego, który sprawuje nadzór nad rodziną. Ten, gdy zobaczył chłopca, od razu wezwał karetkę pogotowia. Dyspozytor powiadomił policję.

d15mojv

Dziecko po wstępnych badaniach śmigłowcem pogotowia ratunkowego zostało przetransportowane do szpitala w Lublinie.

W piątek rodzice dziecka trafili do policyjnego aresztu. Oboje mają ograniczone prawa rodzicielskie w związku z nadużywaniem alkoholu przez 25-latkę. Posiadają również bogatą kartotekę w policyjnych bazach. Oboje byli notowani m.in. za kradzieże oraz przestępstwa narkotykowe.

Zobacz również: 1,5-roczny chłopiec pobity. Policja zatrzymała rodziców

d15mojv

Podziel się opinią

Share
d15mojv
d15mojv