Trwa ładowanie...

Zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci dla ojca 3-latki z Rybnika

Zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci postawiono ojcu 3-letniej dziewczynki z Rybnika, którą mężczyzna pozostawił w upale, w samochodzie - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gliwicach Michał Szułczyński. Ojca dziecka przesłuchano w szpitalu.

Share
Zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci dla ojca 3-latki z Rybnika
Źródło: WP.PL
d2erpep

Prokurator poinformował, że "wobec znacznej poprawy stanu zdrowia" 40-letniego mężczyzny, po południu został on przesłuchany w charakterze podejrzanego.

- Przesłuchanie to odbyło się za zgodą lekarzy na terenie szpitala psychiatrycznego w Rybniku. Mężczyźnie przedstawiono zarzut popełnienia przestępstwa z art. 155 kodeksu karnego - poinformował Szułczyński i dodał, że zarzut dotyczy nieumyślnego spowodowania śmierci.

d2erpep

Szułczyński powiedział, że 40-latek złożył wyjaśnienia, z których wynika, że we wtorek miał zawieźć samochodem swoją córkę do przedszkola, "tak jak czynił to wielokrotnie wcześniej"; miał też ją odebrać po pracy. Mężczyzna nie potrafił wyjaśnić, dlaczego zamiast do przedszkola pojechał bezpośrednio na parking, tam pozostawił dziecko w samochodzie, i poszedł do pracy. Dopiero po powrocie i otwarciu drzwi auta, żeby pojechać do domu, zorientował się, że dziecko pozostało w środku. Mężczyzna podjął próbę reanimacji, powiadomił pogotowie - dodał rzecznik.

Wobec podejrzanego nie zastosowano żadnych środków zapobiegawczych. - Oczywiście ewentualne opuszczenie przez niego szpitala będzie uzależnione od wskazań medycznych - zaznaczył Szułczyński.

Do śmierci 3-latki doszło we wtorek w Rybniku. Wstępne wyniki sekcji zwłok dziewczynki wskazały, że przyczyną zgonu był udar cieplny spowodowany przegrzaniem organizmu na skutek działania wysokiej temperatury w samochodzie.

Śledztwo w sprawie śmierci dziecka prowadzi prokuratura w Rybniku.

d2erpep

Podziel się opinią

Share
d2erpep
d2erpep
Więcej tematów