Trwa ładowanie...
d3jmjul
Zarzut dla asesora komorniczego, który bezprawnie odebrał rolnikowi traktor
TVP

Zarzut dla asesora komorniczego, który bezprawnie odebrał rolnikowi traktor

Asesor komorniczy, który uczestniczył w nielegalnym odebraniu rolnikowi z Mławy traktora, usłyszał zarzut przekroczenia uprawnień. Michałowi K. grozi do trzech lat pozbawienia wolności.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3jmjul

Z powodu wielu wątków sprawy, śledztwo przejęła płocka Prokuratura Okręgowa.

Przed wejściem do prokuratury Michał K. i jego adwokat Wojciech Górski odmówili dziennikarzom komentarza w sprawie działań komorniczych.

d3jmjul

Przypadek zajęcia ciągnika dotyczy rolnika z miejscowości Kulany pod Mławą. Stracił on pojazd o wartości ok. 100 tys. zł w ramach postępowania egzekucyjnego przeciw dłużnikowi, którym - jak się okazało - był sąsiad. Po zabraniu ciągnika na wniosek wierzyciela trafił on do komisu, gdzie sprzedano go za ok. 40 tys. zł. Poszkodowany rolnik skierował do sądu wniosek o wstrzymanie postępowania egzekucyjnego, jednak zanim został on rozpatrzony, traktor miał już nowego właściciela.

W trakcie śledztwa ustalono m.in., że asesor Michał K. mógł dopuścić się naruszenia przepisów procedury egzekucyjnej, w tym poprzez poświadczenie nieprawdy w protokole zajęcia ciągnika. Miał też rażąco szacować wartość zajmowanych pojazdów.

Oprócz zajęcia ciągnika rolnika spod Mławy, a także zajęcia przez tego samego asesora Michała K. samochodu przedsiębiorcy z Gostynina oraz czterech pojazdów właścicielki firmy w Sieradzu, nowe zawiadomienia wpłynęły z Warszawy, Łodzi i miejscowości Brzeziny w woj. łódzkim.

d3jmjul

Podziel się opinią

Share

d3jmjul

d3jmjul
Więcej tematów