Trwa ładowanie...
Koronawirus informacje
Koronawirus mapa
Polska
Świat
Społeczeństwo
Polityka
Edukacja
Tylko w WP
Innowacje
#DzieńdobryWP
Śląsk
Wideo
Najnowsze

"Zarezerwowaliśmy dla ciebie duży pokój". Policja "wysłała kartkę pocztową" do Polaka

"Cześć Krzysztof, dawno cię nie widzieliśmy, więc chcielibyśmy z tobą porozmawiać. Zarezerwowaliśmy dla ciebie duży pokój, a Smok Wawelski będzie na ciebie czekał w swojej jaskini. Do miłego zobaczenia. Policja" - to nie reklama hotelu z folderu turystycznego, tylko nowa oryginalna kampania Europolu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Akcja Europolu i hiszpańskiej policji w Bilbao
Akcja Europolu i hiszpańskiej policji w Bilbao (PAP/EPA, Fot: Luis Tejido)

Europejski Urząd Policji Europol opublikował na swojej stronie internetowej 21 kartek pocztowych adresowanych do najbardziej poszukiwanych przestępców. Na pocztówkach są zdjęcia bandytów i informacje dotyczące ich przestępstw. Wakacyjna kampania odbywa się pod hasłem "Pomóż im odnaleźć drogę do domu”.

Europol, z siedzibą w Hadze, współpracuje z 28 krajami UE w poszukiwaniu najgroźniejszych przestępców i terrorystów.

Urząd liczy, że akcja pomoże namierzyć m.in. ukrywającego się Polaka, 50-letniego Krzysztofa Kusia, który ma na swoim "koncie" napad, kradzież i handel narkotykami.

Zobacz też: Jak działa paralizator?

Udało się złapać 36 groźnych bandytów

Autorzy akcji zwracają uwagę, że – inaczej niż większość Europejczyków – przestępcy urlopów nie biorą. Mimo to, lato najchętniej czas spędzają w turystycznych kurortach, czyli tam, gdzie osoby wybierające się na wypoczynek czują się zazwyczaj bezpiecznie i beztrosko.

Europol podkreśla, że od momentu uruchomienia w ubiegłym roku internetowej strony www.eumostwanted.eu odwiedziło ją ponad dwa i pół miliona osób. W tym czasie udało się złapać 36 groźnych bandytów, z czego 11 – w wyniku informacji przekazanych przez jej użytkowników. Ujęci to osoby podejrzane o popełnienie najcięższych zbrodni i ścigane europejskimi nakazami aresztowania.

Źródło: Europol,Twittter,IAR,PAP

Podziel się opinią

Share
Slot
Więcej tematów