Trwa ładowanie...
polacy

Zapłacimy za kiboli, którzy rozrabiali w Kownie

Litwa wstępnie oszacowała straty po piątkowym meczu Polska-Litwa w Kownie. Litewska Fedearcja Piłki Nożnej poinformowała, że potrzeba będzie 100 tys. litów (około 120 tys. zł) na wyrównanie strat wyrządzonych przez pseudokibiców z Polski.

Share
Zapłacimy za kiboli, którzy rozrabiali w Kownie
Źródło: PAP, Fot: Karol Kurzępa
d1q819w

Dziennik "Kauno Diena" napisał, że przedstawiciele PZPN przeprosili za zachowanie polskich pseudokibiców i obiecali pokrycie strat. Po meczu "Polska - Litwa", który się odbył na stadionie w Kownie, polscy pseudokibice stoczyli regularną bitwę z miejscowymi siłami porządkowymi.

Zdemolowanych zostało 250 foteli, zniszczone zostały betonowe fragmenty trybun, metalowe ogrodzenia, bramy i stoisko handlowe. Władze litewskiej Federacji Futbolu obawiają się, czy uda się naprawić szkody do następnego meczu, który się odbędzie 29 marca. Będzie to mecz towarzyski Litwa-Hiszpania.

Wczoraj zwolniono ostatnich ośmiu polskich pseudokibiców, którzy zostali zatrzymani na 48 godzin w Kownie w piątek tuż po towarzyskim meczu "Polska-Litwa". W sumie zatrzymanych zostało około 60 Polaków. 50 z nich zwolniono zaraz po spisaniu protokołów. Ich sprawy zostaną przekazane polskim organom wymiaru sprawiedliwości.

d1q819w

Podziel się opinią

Share
d1q819w
d1q819w
Więcej tematów