Trwa ładowanie...
d1rhkwa

Zapadł wyrok w sprawie spowodowania wypadku przez aktorkę Grażynę Błęcką-Kolską

Zapadł wyrok w sprawie spowodowania wypadku przez Grażynę Błęcką-Kolską. Sąd skazał aktorkę na pół roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. Dodatkowo pokryje ona koszty sądowe.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zapadł wyrok w sprawie spowodowania wypadku przez aktorkę Grażynę Błęcką-Kolską
(WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski)
d1rhkwa

Sześć miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata – taki wyrok usłyszała Grażyna Błęcka-Kolska w sprawie wypadku, który spowodowała w lipcu 2014 r. we Wrocławiu.

- Ponadto Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej zasądził na rzecz Skarbu Państwa od oskarżonej koszty sądowe i opłatę – łącznie ponad 5,5 tys. złotych – powiedział Wirtualnej Polsce rzecznik Sądu Okręgowego we Wrocławiu.

Aktorka skorzystała z dobrowolnego poddania się karze po wcześniejszej ugodzie z prokuratorem prowadzącym sprawę.

d1rhkwa

Do wypadku, spowodowanego przez Grażynę Błęcką-Kolską, doszło 24 lipca 2014 r. na al. Jana III Sobieskiego we Wrocławiu. Jadąc w kierunku centrum Wrocławia aktorka straciła panowanie nad kierowaną toyotą corollą i uderzając w słup oraz latarnię, wypadła z drogi. W wypadku zginęła pasażerka, 23-letnia córka Grażyny Błęckiej-Kolskiej i reżysera Jana Jakuba Kolskiego.

Wedle opinii ekspertów przyczyną wypadku był fakt, że kierująca samochodem nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze.

Wyrok jest prawomocny.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d1rhkwa

Podziel się opinią

Share
d1rhkwa
d1rhkwa
Więcej tematów