Trwa ładowanie...
d3pf0vr

Zapadł wyrok KIO w sprawie roweru miejskiego. Operatorem znów NextBike

Zapadł werdykt Krajowej Izby Odwoławczej w sprawie Wrocławskiego Roweru Miejskiego. Izba unieważniła wybór firmy BikeU jako operatora WRM przez najbliższe cztery sezony.

Share
d3pf0vr

Na przełomie grudnia i stycznia wrocławski magistrat wybrał po przeprowadzonym przetargu nowego operatora Wrocławskiego Roweru Miejskiego. Została nim firma BikeU, która miałaby obsługiwać WRM przez najbliższe cztery sezony. Jednak wybór miasta został zgłoszony do Krajowej Izby Odwoławczej przez innego oferenta biorącego udział w przetargu, firmę NextBike, która obsługiwała rower miejski we Wrocławiu przez wcześniejsze lata.

22 stycznia KIO podjęła decyzję o wykluczeniu firmy BikeU jako operatora WRM. Powodem była niewystarczająca liczba dokumentów przedstawionych przez firmę. – W wyniku ponownie przeprowadzonego przez miasto Wrocław wyboru operatora, obsługa przypadła nam, firmie NextBike – mówi rzecznik prasowy firmy, Michał Dąbrowski.

Zapytany przez WP, czy procedury związane z postępowaniem Krajowej Izby Odwoławczej wpłyną na termin rozpoczęcia sezonu WRM w tym roku, rzecznik NextBike odpowiedział, że trudno w tej chwili o tym mówić, gdyż umowa z magistratem oficjalnie nie została jeszcze podpisana. – Gdy podpiszemy umowę z miastem, ruszymy do pracy. Będziemy starali się jak najszybciej uruchomić system – dodaje Dąbrowski.

Rozpoczęcie tegorocznego sezonu planowane jest na kwiecień. Wrocławski Rower Miejski czekają spore zmiany. – Liczba rowerów wzrośnie do 700, zaś liczba stacji do co najmniej 70. Pojawią się one przede wszystkim w rejonie Śródmieścia oraz Gajowic - mówi WP Daniel Chojnacki, wrocławski oficer rowerowy.

d3pf0vr

Podziel się opinią

Share
d3pf0vr
d3pf0vr
Więcej tematów