Trwa ładowanie...
d21p6jr
IAR

Zamachy w Europie. Są zarzuty dla podejrzanego o przygotowywanie ataku terrorystycznego we Francji

• 34-letni mężczyzna oskarżony o udział w działaniach grupy terrorystycznej
• Miał przygotowywać zamach we Francji - podała belgijska prokuratura
• Paryski prokurator Francois Molins: nie wiadomo, gdzie dokładnie mieli zaatakować
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Belgijski żołnierz przy stacji metra Maalbeek
Belgijski żołnierz przy stacji metra Maalbeek (AFP, Fot: Philippe Huguen)
d21p6jr

Belgijska prokuratura postawiła zarzuty 35-letniemu mężczyźnie podejrzanemu o przygotowywanie zamachu terrorystycznego we Francji. Śledczy podali tylko jego inicjały. Nie mówili o szczegółach, zasłaniając się dobrem śledztwa. Wiadomo, że 34-latek jest Belgiem i że zatrzymano go w piątek. Oskarżono go o udział w działaniach grupy terrorystycznej. Śledztwo w tej sprawie prowadzą wspólnie służby z Francji i Belgii.

Wcześniej zatrzymano dwóch podejrzanych Abderrahmana A. i Rabaha M. Głównym podejrzanym w sprawie jest Reda Kriket, zatrzymany pod Paryżem w ubiegłym tygodniu. W jego mieszkaniu policja znalazła arsenał broni i materiały wybuchowe.

Paryski prokurator Francois Molins powiedział, że nie wiadomo, gdzie konkretnie terroryści mieli zaatakować, jednak ilość zgromadzonej broni świadczy o tym, iż planowali zamach na dużą skalę.

Policja belgijska prosi mieszkańców Brukseli o zachowanie nagrań z kamer zarejestrowanych w drugiej połowy marca. Apel związany jest z prowadzonym dochodzeniem w sprawie zamachów terrorystycznych w belgijskiej stolicy w ubiegłym tygodniu.

d21p6jr

Podziel się opinią

Share
d21p6jr
d21p6jr
Więcej tematów