Trwa ładowanie...
d4544nd

Zamachowiec z Manchesteru to 22-letni Salman Abedi?

Ujawniono tożsamość osoby stojącej za zamachem w Manchesterze. Mężczyzna był wcześniej znany brytyjskiej policji. ISIS, które przyznało się do ataku, nazwało przeprowadzającą go osobę "żołnierzem kalifatu".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zamach w Manchesterze
Zamach w Manchesterze (Reuters, Fot: Andrew Yates)
d4544nd

Nazwisko Abediego podał komisarz policji w Manchesterze Ian Hopkins, ale - jak dodał - formalna identyfikacja przez koronera jeszcze się nie zakończyła. Funkcjonariusz zaznaczył, że "priorytetem pozostaje ustalenie, czy działał on samodzielnie, czy był elementem większej siatki".

Podczas konferencji prasowej Hopkins ostrzegł jednocześnie przed możliwymi aktami nienawiści pod adresem mniejszości religijnych, w tym społeczności muzułmańskiej, zapowiadając zero tolerancji dla takich incydentów.

Służby zatrzymały brata zamachowca. Sam mężczyzna - 22-letni Brytyjczyk libijskiego pochodzenia - miał zginąć podczas samobójczego ataku.

d4544nd

Liczba ofiar może wzrosnąć

Jak dotąd wiadomo o 22 ofiarach ataku, do którego doszło tuż po koncercie gwiazdy pop Ariany Grande. Mowa jest o co najmniej 59 rannych, wśród których są dziesiątki młodych ludzi oraz rodzice czekający pod halą na wracające z występu dzieci. Swoich bliskich, którzy znajdowali się w tym miejscu, poszukują również Polacy.

ISIS przyznało się do ataku

Do zamachu przyznało się tzw. Państwo Islamskie. Atak miał być przeprowadzony z użyciem materiałów wybuchowych wniesionych na teren hali. Osobę, która dokonała zamachu, przedstawiciele ISIS nazywają "żołnierzem kalifatu".

Wybuch w Manchesterze. Co wiemy do tej pory

d4544nd

Do zamachu doszło po koncercie gwiazdy pop

W poniedziałek wieczorem w Manchesterze odbywał się koncert amerykańskiej piosenkarki Ariany Grande. Około 22.35 czasu lokalnego (23.35 czasu polskiego) doszło do wybuchu w pobliżu wejścia do hali Manchester Arena, która mieści 21 tysięcy osób.

Miało to miejsce chwilę po zakończeniu koncertu wokalistki.

Źródło: CBS News, BBC

d4544nd

Podziel się opinią

Share

d4544nd

d4544nd
Więcej tematów