Trwa ładowanie...
d3c5iqq

Zamachowcy dzwonili do telewizji BFMTV. Przyznali, że działali w porozumieniu

Jeden ze sprawców zamachu na redakcję "Charlie Hebdo", Cherif Kouachi, powiedział francuskiej telewizji BFMTV, że został wysłany przez Al-Kaidę w Jemenie - podały media francuskie. - Jesteśmy obrońcami proroka - mówił Kouachi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Cherif (z lewej) i Said Kouachi
Cherif (z lewej) i Said Kouachi (PAP/EPA, Fot: French Police)
d3c5iqq

Według BFMTV zamachowiec skontaktował się ze stacją w piątek rano. Tego samego dnia ok. godz. 15.00 skontaktował się z BFMTV także Amedy Coulibaly, który wziął zakładników w sklepie koszernym w Paryżu. Fragmenty wypowiedzi obu z nich stacja nadała wieczorem, już po zabiciu zamachowców - braci Kouachi oraz Calibaly'ego - w dwóch odrębnych operacjach sił specjalnych.

Kouachi oświadczył, że był finansowany przez emira Anwara al-Awlakiego, który zginął w 2011 roku w ostrzale z amerykańskiego samolotu bezzałogowego.

Z kolei Coulibaly powiedział BFMTV, że otrzymywał instrukcje od Państwa Islamskiego. Twierdził także, że był w kontakcie z braćmi Kouachi i ich działania były koordynowane. Podczas gdy celem braci Kouachi była redakcja "Charlie Hebdo", jego zadaniem było zabicie policjantów - oświadczył Coulibaly.

d3c5iqq

Jak zastrzegają media francuskie, te informacje należy traktować z rezerwą.

Coulibaly twierdził też, że nie żyje czterech zakładników, których wziął w sklepie koszernym we wschodniej części Paryża. Jak zauważają media, oznaczałoby to, że ludzie ci zginęli jeszcze przed szturmem sił bezpieczeństwa w piątek wieczorem.

Również wcześniej pojawiły się w mediach informacje, że niektóre z ofiar zostały zabite w strzelaninie na początku uwięzienia zakładników.

Zobacz też: Kolejna strzelanina w Paryżu. Napastnik wziął zakładników

d3c5iqq

Podziel się opinią

Share
d3c5iqq
d3c5iqq
Więcej tematów