Trwa ładowanie...
d3408gv
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Zamach w Ankarze. Tureckie władze potwierdziły tożsamość dwóch zamachowców

Tureckie władze ustaliły nazwiska dwóch zamachowców samobójców, którzy wysadzili się w powietrze 10 października przed dworcem kolejowym w Ankarze, gdzie zginęły 102 osoby - poinformował premier Ahmet Dovutoglu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zamach w Ankarze. Tureckie władze potwierdziły tożsamość dwóch zamachowców
(AFP, Fot: ADEM ALTAN)
d3408gv

Pierwszy zidentyfikowany to Yunus Emre Alagoz, brat zamachowca, który w lipcu przeprowadził podobny atak w Suruc, mieście w południowej Turcji na granicy z Syrią. Zginęły wówczas 34 osoby. Drugi zidentyfikowany to Omer Deniz Dundar, który według raportów służb specjalnych co najmniej dwa razy był w ostatnim czasie w Syrii.

W wywiadzie dla tureckiej telewizji AHaber szef rządu powiedział, że w związku z atakiem zatrzymano 15 osób, spośród których cztery zostały tymczasowo aresztowane.

Oficjalna agencja Anatolia podała, że czterem podejrzanym, których tożsamości nie ujawniono, zarzuca się "wytworzenie materiałów wybuchowych w celu zabijania" i "próbę obalenia porządku konstytucyjnego".

d3408gv

Na razie nikt nie przyznał się do zamachu, jednak zdaniem rządu Turcji mogli go przeprowadzić dżihadyści z Państwa Islamskiego (IS) albo kurdyjscy lub skrajnie lewicowi bojownicy.

Zamach w Ankarze był najpoważniejszym we współczesnej historii Turcji. Do eksplozji doszło przed początkiem pokojowej demonstracji działaczy prokurdyjskich i lewicowych. W 2003 roku w atakach na dwie synagogi, siedzibę banku HSBC w Stambule i brytyjski konsulat zginęły 62 osoby. Według władz tamte zamachy były typowe dla Al-Kaidy.

d3408gv

Podziel się opinią

Share

d3408gv

d3408gv
Więcej tematów