Trwa ładowanie...
d4wzyxz
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Zamach na Ukrainie. Nie żyje jeden z dowódców separatystów

Jeden z dowódców separatystów na wschodzie Ukrainy, Aleksiej Mozgowoj, zginął wraz z kilkorgiem towarzyszy w ataku na jego samochód ok. 40 km od Ługańska - poinformowały separatystyczne władze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zamach na Ukrainie. Nie żyje jeden z dowódców separatystów
(WP, Fot: Konrad Żelazowski)
d4wzyxz

Mozgowoj był dowódcą separatystycznej brygady "Widmo" w samozwańczej Ługańskiej Republice Ludowej (ŁRL). Służby prasowe tamtejszego ministerstwa obrony twierdzą, że "polowanie na przywódców republiki trwa", a informacja o śmierci Mozgowoja jest sprawdzona.

Zamach na Ukrainie

Lider separatystów został zaatakowany w pobliżu miasta Ałczewsk, ok. 40 km od Ługańska. Pod samochodem, którym jechał Mozgowoj, eksplodował ładunek wybuchowy, a następnie pojazd został ostrzelany z karabinu maszynowego. Już wcześniej były próby zamachu na życie dowódcy.

d4wzyxz

W sumie jest siedem ofiar śmiertelnych, w tym rzeczniczka Mozgowoja; jedną z badanych wersji jest "atak grupy szpiegowskiej i sabotaż" - poinformowano w prokuraturze samozwańczej republiki.

Mozgowoj został w grudniu ubiegłego roku dodany do czarnej listy osób objętych sankcjami przez USA w związku z ich rolą w kryzysie ukraińskim.

Kontrowersyjny lider

W ubiegłym roku media przytaczały jego wypowiedź o tym, że kobieta powinna być "strażniczką ogniska domowego, a "gdy nazajutrz w kawiarni albo w barze zobaczy choć jedną młodą kobietę, będzie ona aresztowana".

Według zachodnich agencji Mozgowoj był znanym krytykiem wspieranego przez Rosję przywództwa separatystów.

d4wzyxz

Podziel się opinią

Share

d4wzyxz

d4wzyxz
Więcej tematów