WP
WP
IAR

Zamach koło Bagdadu. 25 osób zabitych

• Zamachowiec wysadził się podczas meczu piłki nożnej
• Liczba zabitych może wzrosnąć
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Co najmniej 25 osób zginęło a ponad 50 zostało rannych w wyniku samobójczego ataku bombowego w pobliżu Bagdadu - poinformowały irackie służby medyczne i policja. Do zamachu doszło we wsi Al-Asrjia podczas meczu piłki nożnej lokalnych drużyn. W momencie przekazywania trofeum zwycięskiemu zespołowi zamachowiec wysadził się w powietrze na trybunie boiska.

Na razie nikt nie przyznał się do ataku, ale - jak pisze agencja AFP - do tej pory niemal wszystkie zamachy samobójcze w tym regionie przeprowadziło tzw. Państwo Islamskie.

Położony na południe od Bagdadu region jest zamieszkany przez mieszaną ludność szyicką i sunnicką. W 2014 roku tzw. Państwo Islamskie uzyskało nad nim kontrolę, ale kilka miesięcy temu zostało wyparte przez iracką armię i milicję szyicką.

WP

Na początku marca dokonano krwawego zamachu w środkowym Iraku, w mieście al-Hilla; zginęło wówczas 60 osób. Do zorganizowania ataku przyznało się Państwo Islamskie. W lutym w serii zamachów w Iraku zginęło ponad 100 osób.

Trzy tygodnie temu w Iraku wojsko rozpoczęło przy wsparciu sił powietrznych nową ofensywę, by odzyskać mające kluczowe znaczenie tereny na północ od Bagdadu i usunąć stamtąd dżihadystów z IS. Celem tych działań jest odcięcie tras zaopatrzenia dla bojowników IS i zwiększenie kontroli wokół będącego w ich rękach Mosulu na północy kraju.

Polub WP Wiadomości
WP
WP