Trwa ładowanie...
d9ojiq1
d9ojiq1
x-news/TVN 24

Zamach Al-Szabab na hotel w Mogadiuszu - 13 zabitych

Co najmniej 13 osób zginęło w ataku islamistycznej organizacji Al-Szabab na hotel Dżazira w centrum stolicy Somalii, Mogadiszu - poinformowały służby ratunkowe. W hotelu częstymi gośćmi są członkowie somalijskich władz, dyplomaci i obcokrajowcy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d9ojiq1

Według agencji AFP, która powołuje się na świadków, przed budynkiem eksplodował samochód ciężarowy wyładowany ładunkami wybuchowymi. Associated Press pisze, że zamachu dokonał samobójca, który wjechał samochodem w ogrodzenie hotelu.

W hotelu Dżazira często spotykają się przedstawiciele somalijskiego rządu i obcokrajowcy; mieści się tam również wiele przedstawicielstw dyplomatycznych.

d9ojiq1

Do ataku natychmiast przyznało się islamistyczne ugrupowanie Al-Szabab, które oznajmiło, że jest to odpowiedź na ataki przeprowadzane przez siły Unii Afrykańskiej i somalijski rząd.

W przeszłości hotel Dżazira wielokrotnie był celem ataku Al-Szabab.

Powiązani z Al-Kaidą islamiści z Al-Szabab kontrolują znaczne obszary na południu i w środkowej części Somalii, gdzie stosują prawo szariatu. Od wielu lat na terytorium kraju przeprowadzają też zamachy terrorystyczne.

d9ojiq1

Podziel się opinią

Share
d9ojiq1
d9ojiq1
Więcej tematów