Trwa ładowanie...
d2286ya
Załamanie pogody w Polsce! Czego nie robić w czasie burzy?

Załamanie pogody w Polsce! Czego nie robić w czasie burzy?

Tak, jak zapowiadali meteorolodzy, mieliśmy w sobotę do czynienia z burzami i ulewnymi opadami. W następnych dniach aura będzie jeszcze bardziej dynamiczna. Wyładowaniom będą towarzyszyły obfite deszcze, gradobicia i silny wiatr. Co jest groźne w czasie burzy? Czy piorun może wpaść przez otwarte okno? Czy rozmawiając przez telefon komórkowy wystawiamy się na cel? O tym wszystkim rozmawiamy z Arturem Surowieckim ze stowarzyszenia "Polscy Łowcy Burz". Sprawdź, gdzie zagrzmi i zobacz film, w którym prezentujemy również zdjęcia Artura Surowieckiego i przekonaj się, że mamy do czynienia z prawdziwym łowcą!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2286ya

Prognoza na niedzielę

W niedzielę na południowym wschodzie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Na północnym zachodzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami opady deszczu, możliwe burze. Prognozowana wysokość opadu do 15 mm. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, okresami przelotne opady deszczu, miejscami burze, możliwy grad. Prognozowana wysokość opadu w burzach do 25 mm, na południowym zachodzie do 30 mm, a w Sudetach do 40 mm. Temperatura maksymalna od 19 st.C na północnym zachodzie do 31 st.C na południowym wschodzie. W centrum około 27 st.C, nad samym morzem około 17 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, w rejonach podgórskich miejscami dość silny i porywisty, w rejonie burz porywy wiatru do 70 km/h. Wiatr z kierunków południowych, na zachodzie i Pomorzu skręcający na kierunki zachodnie.

d2286ya

W nocy zachmurzenie duże, miejscami większe przejaśnienia. Na północnym zachodzie i południowym wschodzie miejscami słabe opady deszczu. Na pozostałym obszarze okresami opady deszczu, miejscami o natężeniu umiarkowanym, początkowo możliwe również burze, prognozowana wysokość opadu do 20 mm, a na południowym zachodzie do 30 mm. Temperatura minimalna od 11 st.C, 12 st.C na zachodzie, Pomorzu oraz w kotlinach sudeckich do 18 st.C na południowym wschodzie. W centrum około 15°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz w porywach do 60 km/h. Wiatr na zachodzie z kierunków zachodnich, na wschodzie z południowych, a na pozostałym obszarze z kierunków południowych skręcający na kierunki na zachodnie.

Poniedziałek

W poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na południowym wschodzie opady deszczu, miejscami burze, możliwy grad, prognozowana wysokość opadu do 15 mm. Na obszarze od Śląska i Małopolski, po południowe Mazowsze opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym, w tym rejonie prognozowana wysokość opadu do 30 mm. Na pozostałym obszarze kraju przelotne opady deszczu, możliwe burze, prognozowana wysokość opadu do 15 mm. Temperatura maksymalna od 17 st.C do 22 st.C, jedynie na krańcach południowo-wschodnich od 23 st.C do 27 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, z kierunków zachodnich, tylko na południowym wschodzie początkowo południowy. W rejonie burz wiatr w porywach do 60 km/h.

Warszawa

d2286ya

W niedzielę w Warszawie zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu, po południu lub wieczorem możliwa burza. Temperatura maksymalna 27 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy. W razie burz opady mogą sięgać do 25 mm, a porywy do 65 km/h. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu, w pierwszej połowie nocy możliwe także burze. Temperatura minimalna 15 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. W czasie burz maksymalna wysokość opadów do 15-20 mm, porywy do 60 km/h.

W poniedziałek w stolicy zachmurzenie duże, opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym. W ciągu dnia szacunkowa wysokość opadów może sięgać do 20 mm. Temperatura maksymalna 17 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 993 hPa i będzie spadać.

Reporter: Dominika Leonowicz, Zdjęcia: Tomek Górski

d2286ya

Podziel się opinią

Share
d2286ya
d2286ya