Trwa ładowanie...
d49xhat
d49xhat
konkurs

Zakończenie XIV Konkursu Chopinowskiego. Koncert laureatów i uroczystość wręczenia nagród.

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d49xhat

W piątek w Filharmonii Narodowej nastąpi uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom XIV Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina połączone z koncertem laureatów i zamknięciem obchodów Roku Chopinowskiego. W ceremonii tej wezmą udział prezydent Aleksander Kwaśniewski wraz z małżonką, królowa Hiszpanii Sofia de Grecia, która specjalnie na tą okazję przybywa dziś do Warszawy, a także marszałkowie sejmu i senatu, premier rządu, ministrowie, Prymas Polski oraz przedstawiciele korpusu dyplomatycznego.

Uroczystość składać się będzie z części oficjalnej i koncertu laureatów. Para Prezydencka przybędzie do filharmonii już o godzinie 19.00. Uroczystości na sali koncertowej, które transmitowane będą także przez Wirtualną Polskę, rozpoczną się godzinie 20.00. Prezydent Aleksander Kwaśniewski, minister kultury i dziedzictwa narodowego Kazimierz Michał Ujazdowskie oraz przewodniczący jury prof. Andrzeja Jasiński wygłoszą przemówienia. Laureaci konkursu oraz jurorzy zostaną przedstawieni Parze Prezydenckiej oraz Królowej Zofii. Na estradzie przewodniczący jury razem z dyrektorem Towarzystwa Chopinowskiego wręczą laureatom nagrody regulaminowe, w kolejności od najniższego miejsca.

Około godziny 21.20 rozpocznie się koncert laureatów. Artyści wykonają wybrane utwory, które grali podczas I, II i III etapu. Program koncertu będzie bardzo zróżnicowany, usłyszymy ponownie preludia, impromtu, tarantelę, barkarolę, etiudy, scherzo, walca i mazurki. Na zakończenie zwycięzca konkursu Yundi Li wykona Andante spianato i Wielki Polonez Es-dur, za które otrzymał także nagrodę specjalną. Tym razem artyści będą mogli na życzenie publiczności bisować.

d49xhat

Po koncercie odbędzie się w foyer Sali Kameralnej uroczysty bankiet z udziałem gości, jurorów, uczestników i publiczności. (krosz)

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


d49xhat

d49xhat
d49xhat
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów